Mokrzka zdobyła osiem bramek na wagę zwycięstwa - relacja z meczu Polonia Kępno - Jutrzenka Płock

Dużych emocji dostarczył mecz w Kępnie. Miejscowa Polonia przegrała z Jutrzenką Płock 22:24. Bohaterką spotkania była Karolina Mokrzka, która zdobyła osiem bramek.

Michał Gałęzewski
W ubiegłym sezonie lepiej spisywała się Polonia Kępno, która zdobyła w lidze 25 punktów. Jutrzenka Płock sezon zakończyła z dwudziestoma "oczkami". Po sezonie z obu zespołów odeszły najskuteczniejsze zawodniczki. Alicja Łukasik z Polonii wzmocniła Aussie Sylex Sambora Tczew, natomiast Martyna Borysławska dołączyła do UKS-u PCM Kościerzyna.
Początek spotkania nie zapowiadał porażki gospodyń. Po bramce Aleksandry Wynnyk, Polonia Kępno po dziesięciu minutach prowadziła już 6:2. Ambitne płocczanki już pięć minut później doszły swoje rywalki na różnicę jednej bramki, ale ostatecznie na przerwę podopieczne Macieja Nowickiego schodziły przy prowadzeniu 13:9.

Czterobramkowa przewaga utrzymywała się do 38 minuty. Z każdą kolejną akcją coraz lepiej spisywała się Jutrzenka Płock, która wyrównała po bramce Aleksandry Stasiak, przy wyniku 18:18. Kluczowa była końcówka spotkania, gdy podopieczne Jarosława Stawickiego zdobyły cztery bramki z rzędu. Ostatecznie Jutrzenka wygrała 24:22, a osiem bramek dla drużyny z Mazowsza zdobyła Karolina Mokrzka. - Zagraliśmy słabo i dlatego przegraliśmy mecz - podsumował Maciej Nowicki.

Polonia Kępno - Jutrzenka Płock 22:24 (13:9)

Polonia: Przebierała, Słota - Wynnyk 6, Fijałkowska 4, Bielecka 4, Wesołowska 3, Cichoń 3, Oreszczuk 2 oraz Grozdanowska, Gałka, Jerzakowska, Wojtasik, Nowicka.
Kary: 6 min. (Cichoń 4 min., Bielecka 2 min.).
Karne: 3/5.

Jutrzenka: Dobrowolska - Mokrzka 8, Stasiak 6, Krysiak 5, Kwasiborska 2, Rędzińska 2, Pawłowska 1 oraz Jankowska, Dobrowolska, Salamandra, Waszkiewicz.
Kary: 0 min.