Mocny start UKS-u PCM - relacja z meczu KPR Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna

W sobotę w Kobierzycach doszło do spotkania drużyn, które w ubiegłym sezonie zajęły miejsca na podium I ligi kobiet. Ostatecznie KPR przegrał z UKS-em PCM Kościerzyna 20:32.

Michał Gałęzewski
W ubiegłym sezonie UKS PCM Kościerzyna walkę o PGNiG Superligę kobiet przegrał dopiero w barażach, natomiast KPR Gminy Kobierzyce spisał się bardzo dobrze biorąc pod uwagę, że był beniaminkiem I ligi. Ostatecznie podopieczne Renaty Jastrzębskiej zajęły trzecie miejsce w lidze.
Przed sezonem to UKS PCM się wzmocnił kilkoma zawodniczkami. KPR do meczu z rywalkami z Kościerzyny przystąpił osłabiony. - Ze względu na brak licencji nie zagrały Skalska i Tórz - wyjaśniła Jastrzębska. Wobec tego, już od pierwszych minut dominowały zawodniczki z Kaszub, które pierwszą połowę wygrały 17:9.

W drugiej części spotkania, UKS PCM jeszcze zwiększył przewagę i po bramce Natalii Brzezińskiej w 41 minucie, prowadził 25:12! Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i podopieczne Dariusza Męczykowskiego wygrały 32:20. - Zagrałyśmy bardzo słaby mecz. Popełniłyśmy dużo błędów własnych, zawodziła skuteczność. Przeciwnik to wykorzystał i przeprowadził wiele kontrataków. Szczególnie słabo zagrałyśmy pierwszą połowę. Wyciągniemy wnioski i będziemy walczyć - zdeklarowała trenerka klubu z Kobierzyc.

KPR Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 20:32 (9:17)

KPR: Olejnik, Gadowska - Kaźmierska 8, K.Barczak 4, Linkowska 4, Przydacz 2, Szymańska 1, Czyż 1 oraz Wojda, Szumna, Drozdowska, Szymańska, N.Barczak, Wójt, Dyczko, Jakubowska.
Kary: 4 min. (Kaźmierska 2 min., Linkowska 2 min.).
Karne: 4/5.

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska, Perłowska - Borysławska 7, Sus 6, Wójcik 5, N.Brzezińska 5, Żukowska 3, Jakubowska 2, Siekańska 2, Ziółkowska 1, Ziemienowicz 1 oraz Leśniak, Trawczyńska.
Kary: 4 min. (Ziemienowicz 2 min., Wójcik 2 min.).