Sroga lekcja dla gospodarzy - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin

Kolejny raz Wybrzeże Gdańsk przez długi czas dotrzymywało kroku rywalom, jednak ponownie przegrało z bardziej doświadczonym rywalem. Tym razem dwa punkty z Gdańska wywiozła Gaz-System Pogoń.

Michał Gałęzewski
Do sobotniego meczu Gaz-System Pogoń Szczecin przystępowała jako faworyt, gdyż w trzech pierwszych spotkaniach zdobyła cztery punkty. Wybrzeże natomiast wciąż czekało na pierwsze zwycięstwo, a jedyny dotychczasowy punkt zdobyło w meczu z Zagłębiem Lubin w Ergo Arenie.
Początek meczu należał do gdańszczan, którzy po dynamicznej akcji Jacka Suleja w dziewiątej minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Duża w tym zasługa Artura Chmielińskiego, który wybronił wiele stuprocentowych akcji rywali. W Gaz-System Pogoni świetnie pomiędzy słupkami spisywał się Lech Kryński i stopniowo goście zaczęli wypracowywać przewagę.

Wybrzeże grało bardzo nieskutecznie podczas przewag. Dwukrotnie czerwono-biało-niebiescy mieli przewagę dwóch zawodników, ale nie potrafili tego wykorzystać. Ostatecznie na przerwę goście schodzili przy trzybramkowej przewadze. - W tej połowie dostawaliśmy dosyć sporo wykluczeń. Walczyliśmy w jedno i dwuosobowym osłabieniu. Kar było za dużo, ale na szczęście się udało wygrać tę część spotkania - zauważył Patryk Walczak.

Od 26 do 36 minuty trwała trwał koncert zawodników ze Szczecina, którzy zdobyli bramek z rzędu, z wyniku 10:11 doprowadzając do rezultatu 10:17. Później gospodarze jeszcze bardziej się pogubili i po rzucie Michala Bruny, Gaz-System Pogoń wyszła na rekordowe, 12-bramkowe prowadzenie. Pod koniec spotkania gdańszczanie się obudzili, lecz wystarczyło to jedynie do zniwelowania straty do ośmiu bramek. - Zderzyliśmy się ze ścianą w PGNiG Superlidze. Brakuje nam umiejętności, a najgorsze że brakuje też wiary. Chłopaki wyszli w drugiej połowie spięci i robili szkolne błędy jak w przedszkolu. Trzeba to poprawić - podsumował Daniel Waszkiewicz.

Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:32 (10:13)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski - Lijewski 4, Rogulski 4, Abram 3, Rakowski 2, Nilsson 2, Kondratiuk 2, Mogielnicki 1, Jasowicz 1, Kornecki 1, Sulej 1, Prymlewicz 1, Papaj 1, Adamski 1.
Kary: 8 min. (Mogielnicki 6 min. - cz.k., Prymlewicz 2 min.)
Karne: 2/5.

Gaz-System Pogoń: Kryński, Szczecina, Kowalski - Konitz 5, Zaremba 5, Zydroń 5, Jedziniak 5, Krupa 5, Bruna 4, Walczak 1, Krysiak 1 oraz Gmerek, Grzegorek, Statkiewicz.
Kary: 14 min. (Walczak 4 min., Krupa 4 min., Bruna 2 min., Zaremba 2 min., Grzegorek 2 min.).