Wielkie emocje w Kępnie - relacja z meczu Polonia Kępno - KPR Kobierzyce

Po bardzo wyrównanym spotkaniu, Polonia Kępno przegrała we własnej hali z KPR-em Kobierzyce 21:22. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła w ostatniej minucie Sylwia Przydacz.

Michał Gałęzewski
Zespoły z Kępna i z Kobierzyc nie rozpoczęły najlepiej tegorocznych rozgrywek. W pierwszych trzech kolejkach wygrały po jednym meczu. Przed sezonem większe szanse dawano zawodniczkom z Dolnego Śląska, które w ubiegłych rozgrywkach zajęły trzecie miejsce.
Lepiej w mecz weszły jednak podopieczne Macieja Nowickiego, które po dwunastu minutach i bramce Aleksandry Wynnyk, prowadziły 5:2. Kobierzyczanki szybko jednak wróciły do gry i po rzucie karnym celnie wykonanym przez Jagodę Linkowską, doszły swoje rywalki. Ostatecznie na przerwę Polonia schodziła z jednobramkową przewagą.

W drugiej części spotkania sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na trzybramkową przewagę wyszła Polonia, a niedługo później tyloma bramkami prowadził KPR. W 59 minucie Izabela Oreszczuk wyrównała na 21:21, a wynik rzutem pod koniec spotkania ustaliła Sylwia Przydacz. - Przegrywamy już drugie spotkanie w podobnym stylu. Znów wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą. To smutne i trzeba się zastanowić o co faktycznie chcemy walczyć w tym sezonie. Szkoda, bo w czterech kolejkach oddaliśmy cztery punkty, które powinny zostać w Kępnie i sytuacja w tabeli byłaby zupełnie inna. Taki jest sport i taka jest piłka ręczna, zrobimy wszystko by w następnych kolejkach zdobyć punkty i zacząć wspinać się w górę tabeli. W pierwszej połowie popełniliśmy tylko trzy błędy własne, a w drugiej aż trzynaście. Dlatego skończyło się dla nas bardzo przykro - podsumował trener Polonii, Maciej Nowicki.

Polonia Kępno - KPR Kobierzyce 21:22 (11:10)

Polonia: Przebierała, Słota - Fijałkowska 7, Nowicka 4, Wynnyk 3, Oreszczuk 2, Grozdanowska 1, Gałka 1, Cichoń 1, Jerzakowska 1, Wojtasik 1 oraz Wesołowska, Bielecka.
Kary: 6 min.
Karne: 4/6.

KPR: Olejnik, Gadowska - Kaźmierska 6, Przydacz 4, Skalska 4, Barczak 2, Linkowska 2, Daszkiewicz 1, Czyż 1, Dyczko 1, Tórz 1 oraz Szumna, Wójt.
Kary: 12 min.
Karne: 4/4.

Kary: Polonia - 6 min. (Wynnyk 4 min., Bielecka 2 min.), KPR - 12 min. (Daszkiewicz 6 min. - cz.k., Czyż 2 min., Skalska 2 min., Wójt 2 min.).
Sędziowie: Pazur, Schiwon.