Rafał Kuptel: Superliga to marzenie, ale daleko nam ku temu

Różnicą dziewiętnastu trafień pokonali w miniony weekend Siódemkę Miedź Legnica szczypiorniści PE Gwardii Opole. Szkoleniowiec opolan, Rafał Kuptel, tonuje jednak optymistyczne nastroje.

Spotkanie Gwardzistów z ekipą z Legnicy było hitem 5. kolejki pierwszoligowych parkietów. Starcie dwóch drużyn, wskazywanych jako kluczowych rywali w walce o awans do Superligi, miało dostarczyć sporych emocji, opolanie jednak już po kilkunastu minutach spotkania rozstrzygnęli losy rywalizacji. [ad=rectangle]

Już do przerwy zespół trenera Rafała Kuptela prowadził 18:9, w drugiej połowie upokarzając rywali z Dolnego Śląska i ostatecznie triumfując 35:16. Szkoleniowiec opolan zaskoczony był rozmiarami zwycięstwa swojej drużyny.

- Szczerze mówiąc, kompletnie nie spodziewałem się tak wysokiej wygranej. Nareszcie zagraliśmy taki mecz w obronie, ataku i kontrze, jaki oczekiwaliśmy po sobie. To dało tak, a nie inny wynik z czego bardzo się cieszymy - mówi Kuptel.

Gwardziści po pięciu kolejkach mają na swoim rozkładzie głównych rywali w walce o awans do Superligi, mimo tego Kuptel tonuje zbyt optymistyczne nastroje. - Za nami dopiero pięć kolejek, dużo jeszcze może się wydarzyć. Superliga to nasze marzenie, ale daleko nam do tego. Teraz najważniejsze będzie utrzymanie tempa i takiego poziomu, jaki zaprezentowaliśmy w sobotę z Miedzią - dodaje.

Kolejnym przeciwnikiem opolskiej drużyny będzie Olimpia Piekary Śląskie, która w miniony weekend pokonała MKS Kalisz. Kuptel liczy, że jego gracze pójdą za ciosem i w sobotę wygrają po raz szósty. - Musimy cały czas poprawiać swoją grę i z każdym meczem iść do przodu. Czeka nas trudny mecz, ale przy odpowiedniej koncentracji stać nas na triumf - kończy.