KPR zmierza w stronę czołówki - relacja z meczu KPR Kobierzyce - Jutrzenka Płock

W spotkaniu ekip ze środka tabeli I ligi kobiet, KPR Kobierzyce pokonał Jutrzenkę Płock 33:23. Najwięcej bramek zdobyła jednak zawodniczka zespołu gości - Karolina Mokrzka.

Michał Gałęzewski
KPR Kobierzyce po dobrym ubiegłym sezonie, w obecnym gra w kratkę. Przed starciem z Jutrzenką miał na swoim koncie trzy zwycięstwa i trzy porażki. Drużyna z Płocka natomiast, w przypadku wygranej mogła zrównać się punktami z drużyną z Dolnego Śląska.
KPR już po pierwszych akcjach pozbawił Jutrzenkę wszelkich nadziei. Po ośmiu minutach, gdy bramkę zdobyła Monika Kaźmierska, kobierzyczanki prowadziły już 4:0. Po czternastu było natomiast 9:3. Później jednak Jutrzenka zdobyła trzy bramki z rzędu z karnych, zmniejszając swoją stratę do trzech trafień.

Do końca pierwszej połowy ponownie zaczęły dominować podopieczne Renaty Jastrzębskiej, które po bramce Dominiki Daszkiewicz, schodziły na przerwę przy wyniku 18:11, a w drugiej części spotkania podwyższyły przewagę do dwunastu bramek.

Po raz pierwszy na tak dużą przewagę, KPR Kobierzyce wyszedł w 48 minucie, gdy bramkę z karnego zdobyła Paulina Wojda. Do końca spotkania KPR kontrolował sytuację na boisku i ostatecznie zwyciężył 33:23.

KPR Kobierzyce - Jutrzenka Płock 33:23 (18:11)

KPR: Olejnik, Gadowska - Skalska 6, Przydacz 6, Kaźmierska 4, Jakubowska 3, Linkowska 3, Tórz 3, Wojda 3, Daszkiewicz 2, Wojt 1, Szumna 1, Drozdowska 1 oraz Dyczko, Czyż, Barczak.
Kary: 10 min.
Karne: 1/1.

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak - Mokrzka 8, Jasińska 4, Homonicka 4, Rędzińska 3, Stasiak 2, Waszkiewicz 1, Jankowska 1 oraz Kwasiborska, Salamandra, Dudek, Pawłowska.
Kary: 12 min.
Karne: 5/8.

Kary: KPR - 10 min. (Daszkiewicz 6 min. - cz.k., Wojt 2 min., Jakubowska 2 min.), Jutrzenka - 12 min. (Salamandra 6 min., Stasiak 2 min., Jankowska 2 min., Jasińska 2 min.).
Sędziowie: Bloch, Toczyński.