Puchar Polski: Awans Azotów, Górnika i Wisły

W środę rozegrano spotkania 1/8 finału Pucharu Polski. Awans do kolejnej rundy rozgrywek wywalczyły: Azoty Puławy, Nielba Wągrowiec oraz Orlen Wisła Płock.

Sławomir Bromboszcz
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zgodnie z przewidywaniami nie mieli najmniejszych kłopotów z wywalczeniem awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Nafciarze już po kwadransie gry prowadzili 10:6, a do szatni zeszli z okazałą zaliczką 24:12. Wysokie prowadzenie płockiego zespołu wyraźnie odebrało szczecinianom ochotę do gry. Wicemistrzowie Polski w drugiej połowie kontrolowali losy pojedynku i zwyciężyli 40:24.
Dość niespodziewanie świadkami jednostronnego widowiska byli także kibice w Wągrowcu, gdzie miejscowa Nielba rywalizowała z Wybrzeżem Gdańsk. Dla zespołów tych priorytetem jest walka o utrzymanie w PGNiG Superlidze. W rozgrywkach Pucharu Polsku w kolejnej rundzie zobaczymy drużynę Zbigniewa Markuszewskiego, która wysoko pokonała gdańszczan. W 50 minucie Nielba prowadziła różnicą 10 bramek, skończyło się na 5 trafieniach 28:23.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyło spotkanie w Mielcu, gdzie miejscowa PGE Stal stawiła czoła Azotom Puławy. Podopiecznym Ryszarda Skutnika udało się zrewanżować mielczanom za ostatnią ligową porażkę i po niezwykle wyrównanym pojedynku awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Puławianie przed przerwą wypracowali skromne, dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron dołożyli jeszcze jedną bramkę, zwyciężając 26:23.

W ćwierćfinale Pucharu Polski zobaczymy także piłkarzy ręczni Górnika Zabrze, którzy nie mieli problemów z pokonaniem PE Gwardii Opole. Przed spotkaniem wydawało się, że niepokonani w tym sezonie szczypiorniści z Opola będą wstanie przeciwstawić się będącemu w słabszej dyspozycji Górnikowi. Parkiet zweryfikował jednak aktualne możliwości obu drużyn, lepszym zespołem aktualnie są zabrzanie.

W ćwierćfinale Pucharu Polski zobaczymy przedstawiciela I ligi. Szczypiorniści KPR-u Borodino Legionowo zdeklasowali przed własną publicznością Śląsk Wrocław. W pierwszej połowie gra była wyrównana 16:14, jednak po zmianie stron na parkiecie wyraźnie już dominowali podopieczni Roberta Lisa. Lider pierwszej I ligi grupy A nadspodziewanie wysoko pokonał rywala występującego w wyższej klasie rozgrywek 36:22.