Bezproblemowy triumf obrończyń mistrzowskiego tytułu - relacja z meczu Słowacja - Czarnogóra

W meczu 2. kolejki grupy D ME 2014 kobiet, broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Czarnogóry nie dała żadnych szans Słowacji.

Tomasz Rosiński
W swoich inauguracyjnych pojedynkach mistrzostw Europy, które organizują Węgry oraz Chorwacja, Czarnogórki pokonały w bałkańskich derbach Serbię 22:19, natomiast Słowaczki uległy Francji 18:21.
Sam początek środowej rywalizacji był wyrównany, a słowackie szczypiornistki starały się dotrzymywać kroku faworyzowanym rywalkom z Bałkanów i po trafieniu Moniki Rajhonovej w 10. minucie było tylko 6:5 dla Czarnogóry. Od tego momentu zaczęły przyspieszać czarnogórskie zawodniczki, które po skutecznej akcji w wykonaniu Jovanki Radicević odskoczyły swoim przeciwniczkom na trzy bramki w 13. minucie (5:8).

Kadra Słowacji nie miała zbytnio argumentów do odrabiania strat, zaś gra podopiecznych Dragana Adzicia zaczęła się nakręcać coraz bardziej (8:13 w 20. minucie). Udanymi zagraniami często popisywały się Majda Mehmedović, Milena Knezević oraz Radicević, dzięki czemu Czarnogórki wygrywały po I połowie 20:10.

Ekipa z Czarnogóry wciąż grała dość ostro w defensywie oraz starała się kontrolować boiskowe wydarzenia, zaś drużyna ze Słowacji wyglądała wobec tego na bezradną (13:24 w 40. minucie). Wobec tego szkoleniowiec obrończyń tytułu chciał dać pograć wszystkim swoim szczypiornistkom, przez co przewaga czarnogórskich reprezentantek odrobinę zmalała w 50. minucie (18:26).

Niemające już nic do stracenia Słowaczki walczyły do końca ambitnie w każdej akcji, gdyż chciały zmniejszyć rozmiary swojej porażki (21:28 w 55. minucie). Rozluźnione Czarnogórki popełniały coraz więcej błędów, a mecz zakończył się ostatecznie ich zwycięstwem 28:24.

W ostatniej kolejce grupy A Słowacja zagra z Serbią, zaś Czarnogóra zmierzy się z Francją.

Słowacja - Czarnogóra 24:28 (10:20)

Słowacja: Gubikova, Tothova - Rajnohova 3, Kerteszova 2, Benuskova 2, Czanik 2, Dubajova 5, Szarkova, Sukennikova 2, Jakubisova 3, Skolkova 2, Trehubova, Bizikova 1, Hornakova 2.
Kary: 4 min.
Karne: 1/1.

Czarnogóra: Rajcić, Barjaktarović - Petrović 2, Pavicević 1, Radicević 6, Jovanović 2, Bulatović A. 1, Klikovać 2, Jauković, Malović 2, Lazović 2, Bulatović K. 1, Ramusović 1, Mehmedović 4, Despotović, Knezević 4.
Kary: 10 min.