Pewny awans Zagłębia - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski MMTS Kwidzyn podejmował ekipę z Lubina. Zaskakująco wysokie zwycięstwo w tym pojedynku odniosło Zagłębie.

Jarosław Kowalski
Początek spotkania nie zapowiadał takiej wysokiej wygranej lubinian. Wynik meczu szybko otworzył Przemysław Zadura, ale momentalnie na to odpowiedział Dariusz Rosiek. Taka wymiana ciosów toczyła się przez większość pierwszej połowy. Raz jedna, raz druga drużyna miała na swoim koncie o jednego gola więcej, a remis był bardzo częstym gościem na tablicy wyników. Dopiero w 24. minucie przyjezdnych na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Leszek Michałów (14:12). Jak się później okazało, przewaga ta z czasem już tylko rosła, kwidzyniacy choć robili co mogli, nie byli w stanie dogonić rywala. Do przerwy Zagłębie prowadziło 18:14, co jeszcze nie było wynikiem nie do odrobienia.
Druga połowa rozpoczęła się od udanej interwencji po rzucie karnym Bartosza Dudka. Wydawać by się mogło, że to jest idealny impuls dla reszty drużyny do odrabiania strat. Tak się jednak nie stało. MMTS raził nieskutecznością i błędami w ataku. Lepiej to wszystko wyglądało w lubińskiej ekipie. W 34. minucie po celnym rzucie Michała Stankiewicza było już 20:14 dla Zagłębia. Gospodarze kończyli tylko nieliczne swoje akcje i coraz mocniej traci dystans do przeciwnika. W 40. po trafieniu z kontry Jana Czuwary miejscowi przegrywali już 16:26.

Takiej przewagi przyjezdni ani myśleli oddać. Spokojnie utrzymywali tempo gry, która w tej części meczu toczyła się podobnie co na jego początku, czyli bramka za bramkę, tylko okoliczności były już inne. Pod koniec spotkania kilka kontr z rzędu kwidzynian sprawiło, że zdołali nieco zmniejszyć straty, lecz i tak ostatni cios i to z numerem 40 należał do gości, a konkretniej do Stankiewicza. Ostatecznie MMTS dość łatwo uległ Zagłębiu 32:40.

MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin 32:40 (14:18)

MMTS: Dudek, Kochański – Szczepański 5, Nogowski 4, Potoczny 4, Łangowski 3, Peret 3, Pilitowski 3, Seroka 3, Kryszeń 2, Zadura 2, Genda 1, Mroczkowski 1, Sadowski 1, Rosiak.