ME 2014: Isabelle Gullden i Nora Mork największymi gwiazdami

Szwedka [tag=47867]Isabelle Gullden[/tag] była największą gwiazdą mistrzostw Europy, po piętach deptała jej Norweżka [tag=47782]Nora Mork[/tag]. Świetnie także zaprezentowały się Hiszpanki [tag=47605]Carmen Martin[/tag] oraz [tag=47697]Marta Mangue[/tag].

Sławomir Bromboszcz

Najlepszą strzelczynią mistrzostw Europy została Isabelle Gullden, która zdobyła 58 bramek. Szwedka wystąpiła we wszystkich ośmiu spotkaniach. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Cristina Neagu z dorobkiem 49 bramek. Rumunka zagrała jednak w zaledwie sześciu meczach, bowiem jej zespół nie zdołał awansować do półfinału. Podium uzupełniła Hiszpanka Carmen Martin z 46 bramkami na koncie.

Warto także wspomnieć o wyniku osiągniętym przez reprezentantkę Chorwacji. Andrea Penezić w trzech spotkaniach zdobyła aż 30 bramek. Współgospodynie mistrzostw Europy jednak już po pierwszej rundzie pożegnały się z turniejem. Spośród polskich zawodniczek najwyżej sklasyfikowana została Karolina Kudłacz - 18. miejsce oraz Alina Wojtas - 32. miejsce.