President's Cup: Rosja na kolanach bez trzech liderów, 18 bramek Salinasa

W President's Cup wygrywały reprezentacje Iranu, Arabii Saudyjskiej, Białorusi i Czech. 18 bramek rzucił Rodrigo Salinas. Gorycz porażki muszą przełknąć Rosjanie, u których nie zagrały trzy gwiazdy!

Michał Gałęzewski
Chile oraz Iran zajęły ostatnie miejsca w grupach A oraz B. Początek poniedziałkowego meczu należał do Chilijczyków, którzy w 13 minucie prowadzili 8:4. Później jednak osiem bramek z rzędu rzuciła reprezentacja Iranu i wyszła na prowadzenie.
Obie drużyny grały falami. Jeszcze w 44 minucie Iran prowadził 26:21, ale brązowy medalista mistrzostw Ameryki odrabiał straty. Ostatecznie zabrakło im niewiele, a mecz zakończył się wynikiem 31:32. Niezwykłego wyczynu w tym spotkaniu dokonał Rodrigo Salinas , który zdobył 18 bramek na 25 rzutów! To jednak nie wystarczyło i Chile zagra tylko o 23. miejsce.

Chile - Iran 31:32 (15:17)

Chile: Barrientos (15/47 - 32%) - R.Salinas 18, Jofre 3, Araya 3, Ceballos 2, Reyes 2, Oneto 2, Caniu 1 oraz Frelijj, Salazar, Del Rio, Moll Ramirez, Callenas, Diaz.
Kary: 4 min.
Karne: 6/6.

Iran: Babasafari Renani (1/11 - 9%), Bakhordari (9/30 - 30%) - Kiani 5, A.Esteki 5, Mousavi 5, S.Esteki 3, Norounizehad Gharehlou 3, Abouei 3, Masaeli 2, Nadri 2, Sekanari 1, Bijari 1, Rajabi 1, Heidarpour 1 oraz Karamian.
Kary: 8 min.
Karne: 1/2.

W drugim meczu President's Cup doszło do sporej niespodzianki. Reprezentacja Algierii, która na poprzednich turniejach była jedną z najlepszych drużyn spoza Europy, przegrała z Arabią Saudyjską 25:27!

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Azjaci w kluczowym momencie rzucili jednak trzy bramki z rzędu i po rzucie Aboullaha Al Hulaliego było 25:22. Algierczycy za sprawą Ayatallaha El Khominiego Hamouda wyrównali, ale w ostatniej minucie bramkę na wagę awansu rzucił Abbas Al Saffar.

Algieria - Arabia Saudyjska 25:27 (14:12)

Algieria: Benmenni (1/6 - 17%), Bousmal (11/33 - 33%) - Hamoud 9, Daoud 4, Soudani 3, Boukhemis 3, Berkous 2, Berriah 2, Mokrani 2 oraz Filah, Layadi, Biloum, Chehbour, Boultif, Chentout.
Kary: 12 min.
Karne: 2/3.

Arabia Saudyjska: Al Nassfan (10/32 - 31%), Al.Al Saffar (0/3 - 0%) - Al Salem 5, Al Hannabi 4, Al Janabi 4, Al Albdulali 4, Ab.Al Saffar 4, Al Hulaili 2, Al Abbas 1, Al Johani 1, Al Abas 1, Al Zaer 1 oraz Al Obaidi, Al Salam, Al Hammad.
Kary: 14 min.
Karne: 5/6.

W pierwszym meczu o miejsca 17-20, reprezentacja Białorusi wygrała z Bośnią i Hercegowiną 37:29. Obie ekipy zajęły piąte miejsca w swoich grupach i niewiele im zabrakło do gry o najwyższe cele.

Od początku spotkania obie drużyny skupiły się przede wszystkim na ofensywie, czego dowodem jest aż 108 rzutów oddanych przez te ekipy. Pod koniec pierwszej części spotkania na kilkubramkowe prowadzenie wyszła Białoruś i nie oddała go do końca.

Białoruś - Bośnia i Hercegowina 37:29 (20:16)

Białoruś: Matskevich (11/31 - 35%), Charapenka (0/9 - 0%) - S.Rutenka 9, D.Rutenka 5, Pukhouski 4, Brouka 4, Kamyshyk 3, Baranau 3, Tsitou 3, Kniazeu 2, Nikulenkau 2, Shylovich 1, Shumak 1 oraz Chrystabayeu, Niazhura, Babichev.
Karne: 2/2.

Bośnia i Hercegowina: B.Burić (4/28 - 14%), Dejanović (4/17 - 24%) - S.Burić 6, Malinović 5, Karacić 3, Celica 3, Terzić 3, Mikić 3, Ovcina 2, Vranjes 2, Perić 1, Zulfić 1 oraz Toromanović, Janković, Vrazalić.
Karne: 6/11.

Na zakończenie półfinałowych meczów President's Cup, kolejny cios zebrała reprezentacja Rosji. Sborna przegrała z Czechami 30:32 i kraj z ogromnymi tradycjami piłki ręcznej zagra zaledwie o 19. miejsce w turnieju!

Mecz od początku był bardzo wyrównany i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem Czechów. Po zmianie stron nasi południowi sąsiedzi szybko wyszli na pięciobramkową przewagę, którą w ciągu ośmiu minut zniwelowali ich rywale. W końcówce Czesi zachowali jednak zimną krew i wygrali 32:20. Co ciekawe na boisko ani na sekundę nie wyszli Konstantin Igropulo, Timur Dibirov i Sergei Gorbok!

Czechy - Rosja 32:30 (16:15)

Czechy: Stochl (14/44 - 32%) - Zdrahala 8, Jurka 7, Hrstka 3, Linhart 3, Petrovsky 3, Horak 2 oraz Szymanski, Sobol, Becvar.
Karne: 5/7.

Rosja: Bogdanov (15/46 - 33%), Levshin (1/2 - 50%) - Dereven 8, Zhitnikov 5, Skopintsev 4, Shishkarev 3, Kovalev 3, Aslanyan 2, Kudinov 2, Pyshkin 2, Atman 1 oraz Evdokimov, Chipurin.