Czarna seria gdynian trwa - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk

Kar-Do Spójnia Gdynia, która jeszcze niedawno była rewelacją I ligi, przegrała z SMS-em ZPRP Gdańsk 25:26. To czwarta porażka z rzędu podopiecznych Marcina Markuszewskiego.

Michał Gałęzewski
Szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia walczyli jeszcze niedawno o miejsce w czołówce tabeli grupy A. Jeszcze 4 lutego pokonali Polski Cukier Pomezanię Malbork. Od 14 lutego zawodnicy z Trójmiasta przegrali jednak trzy mecze z rzędu i przed meczem z SMS-em ZPRP Gdańsk, mieli okazję do przerwania czarnej serii. Forma zawodników prowadzonych przez Marcina Pilcha w ostatnim czasie jednak systematycznie rosła.
Od początku spotkania dobrze grali zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk. W siódmej minucie, po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Wiktora Kawkę, goście prowadzili już 5:2. Gospodarze szybko zdołali jednak odzyskać rytm gry i po trafieniu Łukasza Szlingera, był remis 5:5. W niemal całej pierwszej połowie albo na tablicy wyników widniał remis, albo SMS ZPRP Gdańsk minimalnie prowadził.

Na pięć minut przed przerwą, po rzucie Bartosza Kowalczyka z karnego, licealiści z Gdańska prowadzili jeszcze 12:11. Dwie kolejne bramki rzucili jednak podopieczni Marcina Markuszewskiego. Wynik pierwszej połowy na dwie minuty przed gwizdkiem, ustalił Rafał Staniszewski i po raz pierwszy Kar-Do Spójnia miała przewagę w tym spotkaniu.

Tuż po zmianie stron gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Od początku drugiej połowy bardzo dobrze grał jednak Arkadiusz Moryto i swoimi rzutami nie pozwolił na to, by jego drużyna straciła kontakt z Kar-Do Spójnią. Po dwóch trafieniach Kowalczyka, goście w 48. minucie wyszli w końcu na dwubramkowe prowadzenie.

Do ostatnich minut Kar-Do Spójnia Gdynia usiłowała doprowadzić do remisu. W końcu w 59. minucie po rzucie Staniszewskiego, było 25:25. Ostatnią bramkę w meczu rzucił jednak Moryto i dzięki temu trafieniu, dwa punkty pojechały do Gdańska.

Kar-Do Spójnia Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk 25:26 (13:12)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski - Derdzikowski 5, Szlinger 5, Rychlewski 4, Wróbel 4, Staniszewski 4, Nowaliński 2, Chyła 1 oraz Naus, Bielec.
Kary: 12 min.
Karne: 2/3.

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 7, Moryto 6, Majdziński 6, Kawka 4, Bekisz 2, Brukwicki 1 oraz Skwierawski, Myszk, Pawłowski, Pietruszko.
Kary: 8 min.
Karne: 1/1.

Kary: Kar-Do Spójnia - 16 min. (Wróbel 4 min., Bielec 2 min., Nowaliński 2 min., Szlinger 2 min., Derdzikowski 2 min.), SMS ZPRP - 8 min. (Pietruszko 6 min. - cz.k., Majdziński 2 min.).
Sędziowie: Wojdyr, Kaszubski (Gdańsk).