Słupia bliżej podium - relacja z meczu Słupia Słupsk - Polonia Kepno

W meczu zespołów walczących o podium I ligi kobiet, Słupia Słupsk pokonała Polonię Kępno 33:27. Gospodynie w pierwszej połowie prowadziły już różnicą dziewięciu trafień.

Michał Gałęzewski
Zespoły ze Słupska i z Kępna walczą ze sobą o podium I ligi kobiet. Przed sobotnim spotkaniem w lepszej sytuacji były podopieczne Macieja Nowickiego, które miały trzy punkty przewagi nad rywalkami ze Słupska, ale mecz rozegrany więcej. Atut własnego boiska leżał jednak po stronie ekipy z Pomorza.
Już od początku spotkania bardzo dobrze grały podopieczne Anity Unijat. Po bramce Małgorzaty Trawczyńskiej z karnego, w ósmej minucie prowadziły już 4:1. Kluczowy dla całego spotkania był fragment pomiędzy 21. a 26. minutą. Wówczas Słupia rzuciła sześć bramek z rzędu i po trafieniu Agnieszki Łazańskiej, na tablicy wyników widniał rezultat 15:6.

Od 28. minuty kępnianki zaczęły odrabiać stratę. Szczególnie dobrze grały na początku drugiej połowy. Przez siedem minut nie straciły ani jednej bramki, a po rzucie Aleksandry Wynnyk, było już tylko 17:13 dla Słupi. Gospodynie nie dały się jednak zdominować. Rzuciły cztery bramki z rzędu i gdy Marcelina Budnicka  pokonała Magdalenę Słotę, było już 22:14 dla gospodyń.

Do końca spotkania Polonia Kępno starała się odmienić jego losy, ale było na to zdecydowanie zbyt późno. W ofensywie największe zagrożenie sprawiała Aneta Grozdanowska. To po jej rzucie, w 59. minucie było 31:27. Na koniec Słupia dorzuciła jednak dwie bramki i ostatecznie wygrała różnicą sześciu trafień.

Słupia Słupsk - Polonia Kępno 33:27 (17:9)

Słupia: Łoś - Łazańska 8, Trawczyńska 8, Ilska 5, Cieśla 4, Lisiecka 2, Kaczanowska 2, Budnicka 2, Domaros 1, Kowalczuk 1 oraz Dominiak, Jedlińska. Wiśniewska.
Kary: 14 min.
Karne: 7/9.

Polonia: Słota - Grozdanowska 6, Wojtasik 6, Fijałkowska 4, Wesołowska 3, Wynnyk 3, Oreszczuk 2, Bielecka 2, Nowicka 1 oraz Struzik, Cichoń, Gałka.
Kary: 10 min.
Karne: 5/6.

Kary: Słupia - 14 min. (Budnicka 4 min., Cieśla 4 min, Ilska 2 min., Kaczanowska 2 min., Dominiak 2 min.), Polonia - 10 min. (Wynnyk 4 min, Bielecka 4 min., Wojtasik 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.