Odjechali gościom w 2. połowie - relacja z meczu KSSPR Końskie - MTS Chrzanów

KSSPR Końskie pokonał na własnym parkiecie MTS Chrzanów 33:22. W pierwszej połowie goście stawili opór wiceliderowi, jednak po zmianie stron konecczanie udowodnili swoją wyższość.

Mniejsza niż zwykle frekwencja na trybunach koneckiej hali sportowej towarzyszyła sobotniemu pojedynkowi KSSPR Końskie - MTS Chrzanów. - Sezon grillowy rozpoczęty - to najczęstsze usprawiedliwienie, jakie słychać było na taki stan rzeczy. Wiosna wreszcie dotarła... [ad=rectangle] Miejscowi długo nie mogli wejść w to spotkanie. Podopieczni Michała Przybylskiego popełniali najprostsze błędy. Ponadto nieskuteczność konecczan przełożyła się na wynik w pierwszej fazie meczu. W 7. minucie goście prowadzili 3:1, a trzy minuty później - 4:2. Wraz z upływem czasu obraz gry jednak zmienił się. Ostatni remis na tablicy wyników zanotowano w 18. minucie (8:8). Potem konecczanie zdobyli cztery bramki z rzędu i do przerwy kontrolowali już przebieg gry.

Mocne uderzenie gospodarzy tuż po zmianie stron uzmysłowiło przyjezdnym, że zdobycie chociażby jednego punktu będzie graniczyło niemal z cudem. W 38. minucie aktywny tego dnia Artur Rurarz podwyższył na 23:13 i kwestia zwycięstwa KSSPR-u właściwie została rozstrzygnięta. W 49. minucie po trzech bramkach Piotra Krzywkowskiego przewaga pierwszoligowca z Końskich wzrosła do 12. oczek (30:18) i... było po meczu. W końcówce zagrała konecka młodzież i pomimo kilku prostych błędów utrzymała wysokie prowadzenie do ostatniego gwizdka.

KSSPR Końskie - MTS Chrzanów 33:22 (18:13)

KSSPR: Wnuk - Rurarz 6, Krzywkowski 5/1, Krupa 4, Maleszak 4, Matyjasik 4/1, Napierała 2, Pilarski 2, Szczepanik 2, Janus 2, Smołuch 1, Słonicki 1, Krupa. Kary: 6 minut (Rurarz, Słonicki i Pilarski - po 2 min.). Karne: 2/3.

MTS: Dudek, Górkowski - M. Skoczylas 5, Orlicki 4/1, Stroński 3, D. Skoczylas 2, Cupisz 2, Bugajski 2/1, Madeja 1, Żydzik 1, Budziosz 1, Kirsz 1, Zajdel, Książek, Wierzbic, Dęsoł. Kary: 12 minut (Cupisz - 4 min., Wierzbic, Kirsz, M. Skoczylas i Stroński - po 2 min.). Karne: 2/4.

Sędziowali: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (Radom). Widzów: 200.