Skuteczność nie zawiodła gdańszczanek - relacja z meczu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - AZS AWF Warszawa

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk zgodnie z oczekiwaniami pokonał zespół AZS-u AWF Warszawa 38:24. Spotkanie było wyrównane do 18 minuty. Później gospodynie przeważały na boisku.

Michał Gałęzewski
Zawodniczki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego walczą o awans do PGNiG Superligi kobiet z UKS-em PCM Kościerzyna. AZS AWF Warszawa plasuje się natomiast w dolnych rejonach ligowej tabeli.
W pierwszych minutach nie było jednak widać różnic pomiędzy dwoma zespołami. Warszawianki były niezwykle skuteczne i praktycznie za każdym razem po rzutach z drugiej linii znajdowały drogę do bramki gdańskich akademiczek. Dzięki temu po bramce Pauli Mazurek w 17. minucie, na tablicy wyników widniał rezultat 11:10.

W końcu jednak zawodniczki znad morza zaczęły przeważać. Grały dobrze w obronie, a warszawianki zaczęły się gubić w ataku i często traciły piłkę w teoretycznie niegroźnych sytuacjach. Wykorzystały to skuteczne Ljubow Osadcza i Patrycja Ciura. Dzięki temu na przerwę obie ekipy schodziły przy rezultacie 20:12.

Po zmianie stron przewaga gdańszczanek była jeszcze bardziej widoczna. Po rzucie Urszuli Lipskiej, w 34. minucie AZS Łączpol AWFiS wyszedł po raz pierwszy na dziesięciobramkowe prowadzenie. Później jednak gospodynie zaczęły grać chaotycznie. Szansę otrzymały wszystkie zawodniczki i przez chwilę to AZS AWF przeważał. Drużyna prowadzona przez Daniela Lewandowskiego i Pawła Kapuścińskiego na kwadrans przed końcem przegrywała już tylko 21:27.

Ostatnie minuty spotkania to już zdecydowana przewaga AZS-u Łączpol AWFiS. Gospodynie od 49. do 57. minuty rzuciły dziesięć bramek tracąc zaledwie jedną. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gdańszczanek 38:24 i przynajmniej do przyszłego tygodnia awansowały one na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - AZS AWF Warszawa 38:24 (20:12)

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Osadcza 6, Ciura 6, Gelińska 5, Maszota 4, Klonowska 3, Konefał 3, Lipska 3, Karwecka 2, Siódmiak 2, Kwiatkowska 1, Pesel 1, Orzłowska 1, Neitsch 1 oraz Szprengier.
Kary: 4 min. (Klonowska 2 min., Ciura 2 min.).
Karne: 0/0.

AZS AWF: Michalska, Zamęcka, Backiel - Pawłowska, Joszczuk 7, Mazurek 8, Gutowska 2, Bryl 3, Adamowicz, Kajtek 1, Pawłowska 1, Wrzesińska 1, Pożoga 1
Kary: 0 min.
Karne: 4/4.

Kary: AZS Łączpol AWFiS - 6 min. (Klonowska 2 min., Ciura 2 min., Gelińska 2 min.), AZS AWF - 0 min.
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).