Wybili im baraże z głowy - relacja z meczu KSSPR Końskie - Siódemka Miedź Legnica

KSSPR Końskie uległ wyraźnie we własnej hali Siódemce Miedzi Legnica 22:29. Oznacza to, że niemal na pewno w barażach o Superligę zagrają legniczanie.

Dariusz Kosma
Przed spotkaniem KSSPR Końskie - Siódemka Miedź Legnica gospodarze mieli zaledwie 2 punkty przewagi nad gośćmi tego sobotniego pojedynku. Przypomnijmy, że w Legnicy w pierwszym pojedynku tych zespołów lepsi o dwa trafienia okazali się konecczanie (32:30). Zatem kwestia drugiego miejsca w grupie B I ligi mężczyzn miała się wyjaśnić na koneckim parkiecie. Podopieczni Piotra Będzikowskiego, myśląc o wyprzedzeniu ekipy ze świętokrzyskiego, musieli wygrać co najmniej trzema bramkami (lub dwoma przy wyższym wyniku, niż w Legnicy).
Emocje jednak jak szybko się zaczęły, tak szybko skończyły. W 13. minucie po trafieniu najskuteczniejszego tego dnia Tomasza Napierały (w sumie 9 bramek), na tablicy wyników widniał rezultat 7:8. Przez następnych 10 minut punktowali jedynie goście (22. minuta - 7:15). Jak się później okazało, był to decydujący o losach meczu okres gry. Gospodarze często reklamowali u sędziów zbyt agresywną grę legniczan, ale niewiele wskórali.

Goście z kolei grali swoje, agresywnie, ambitnie, konsekwentnie a przede wszystkim skutecznie. Przeważali w każdym względzie nad konecczanami. Wykorzystując także przewagę fizyczną zasłużenie zeszli na przerwę z 6-bramkową przewagą.

Druga połowa w wykonaniu miejscowych była już o wiele lepsza. Na tyle, że legniczanie już nie "odjeżdżali" z wynikiem. Przyjezdnym jednak wystarczało jedynie grać bramka za bramkę i kontrolować w ten sposób grę. Ostatecznie Siódemka wygrała zasłużenie i wyraźnie to spotkanie różnicą siedmiu oczek. To oznacza, że niemal na pewno to oni zagrają w barażach o PGNiG Superligę Mężczyzn.

KSSPR Końskie - Siódemka Miedź Legnica 22:29 (12:18)

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Napierała 9/2, Mastalerz 4, Smołuch 4, Matyjasik 2, Pilarski 1, Szczepanik 1, Janus 1, Sękowski, Rurarz, Słonicki, Bodasiński, Maleszak.
Kary: 4 minuty (Mastalerz i Matyjasik - po 2 min.).
Karne: 2/2.

Siódemka: Mazur, Matkowski - Szuszkiewicz 8, Płaczek 6, Kozłowski 4/1, Czuwara 3, Nastaj 3, Wita 2, Skiba 1, Antosik 1, Makowiejew 1, Majewski, Mosiołek, J. Będzikowski.
Kary: 14 minut (Nastaj - 6 min., Skiba - 4 min., Szuszkiewicz i Mosiołek - po 2 min.).
Czerwona kartka: Nastaj - 58. minuta (gradacja kar).