Trudna sytuacja lublinianek - relacja z meczu KPR Kobierzyce - MKS AZS UMCS Lublin

KPR Kobierzyce pokonał MKS AZS UMCS Lublin w meczu I ligi kobiet. Ta porażka wprawiła Akademiczki w duże tarapaty. Teraz mają one utrudnione zadanie w kontekście utrzymania w I lidze.

Michał Gałęzewski
Sobotnie spotkanie było ważne przede wszystkim dla zespołu gości. KPR Kobierzyce wraz z kilkoma innymi zespołami walczy o miejsce na podium I ligi kobiet. MKS AZS UMCS liczy natomiast na utrzymanie na drugim szczeblu rozgrywek.
Od początku mecz był wyrównany. Gdy w czternastej minucie bramkę rzuciła Weronika Zarzycka, na tablicy wyników widniał rezultat 5:5. Później jednak znakomitą serię zaliczyły lublinianki. W ciągu sześciu minut rzuciły siedem bramek tracąc zaledwie jedną i po karnym wykonanym przez Beatę Skalską, było już 12:6 dla KPR-u.

Do przerwy kobierzyczanki kontrolowały sytuację na boisku. Tuż przed zmianą stron dorzuciły kolejne cztery bramki i po rzucie Skalskiej, było już 18:10. Świetną serię KPR kontynuował jeszcze na początku drugiej połowy. W 35. minucie Jagoda Linkowska rzuciła bramkę na 22:10.

Do końca spotkania KPR kontrolował sytuację. Co prawda cztery bramki w krótkim okresie czasu rzuciła Patrycja Szyszkowska, ale o odrobieniu całej straty nie było już mowy. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 30:20.

KPR Kobierzyce - MKS AZS UMCS Lublin 30:20 (18:10)

KPR: Olejnik, Gadowska - Skalska 8, Linkowska 5, Janczak 4, Przydacz 4, Kaźmierska 2, Wojda 2, Barczak 2, Szymańska 1, Daszkiewicz 1, Jakubowska 1 oraz Drozdowska, Szumna, Wojt.
Kary: 8 min.
Karne: 5/6.

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Zarzycka 5, Szyszkowska 4, Charzyńska 4, Nocuń 3, Kucharczyk 2, Pękalska 1, Blaszka 1 oraz Markowicz, Tatara, Jarosz, Juć, Wojdyło, Wawrzonek, Lasek.
Kary: 10 min.
Karne: 3/6.

Kary: KPR - 8 min. (Daszkiewicz 6 min. - cz.k., Kaźmierska 2 min.), MKS AZS UMCS - 12 min. (Nóżka 2 min., Blaszka 2 min., Pękalska 2 min., Markowicz 2 min., Tatara 2 min., Wawrzonek 2 min.).
Sędziowie: Gnyszka, Stonoga (Ozimek).