Licealiści godnie pożegnali się ze szkołą - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn

SMS ZPRP Gdańsk w niezwykle prestiżowym spotkaniu dla licealistów pokonał Warmię Traveland 35:30. Tym meczem trzecioklasiści pożegnali się z gdańską szkołą.

Michał Gałęzewski
Dziewięciu zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego meczem z Warmią Traveland zakończyło edukację w gdańskim liceum. Zależało im na tym, by pokazać się z dobrej strony w starciu z faworyzowanymi olsztynianami. Co ciekawe, łącznie 20 bramek rzucili dwaj szczypiorniści, którzy jeszcze w przyszłym sezonie będą grać w SMS-ie.
Przed środowym meczem Warmia Traveland miała aż 12 punktów więcej od SMS-u ZPRP. Doświadczeni olsztynianie w ostatnim czasie nie spisywali się jednak najlepiej i wynik meczu był sprawą otwartą. Po wyrównanym początku, gdy goście prowadzili tylko przez dwie minuty, w końcu podopieczni Marcina Pilcha zaczęli przeważać. Od 10. do 15. minuty rzucili pięć bramek tracąc zaledwie jedną i po trafieniu Pawła Salacza, było już 9:6 dla gdańskiej drużyny.

Goście tylko na chwilę zdołali grać na równi z równym z młodzieżą znad morza. Gdy w 24. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Majdziński, było już 17:10 dla SMS-u ZPRP. Do przerwy gracze z roczników 1996-97 prowadzili 21:14, a wynik tej części spotkania ustalił Michał Orzechowski.

Po zmianie stron, wciąż skutecznie grali gospodarze. Skuteczny był Arkadiusz Moryto a gdy na kwadrans przed końcem na swoją piątą bramkę rzucił Paweł Salacz, było już 31:22. W końcówce goście, w których szeregach dobry mecz zaliczył Karol Królik zdołali zmniejszyć stratę, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:30.

SMS ZPRP Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 35:30 (21:14)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Ram - Moryto 11, Sićko 9, Salacz 5, Majdziński 5, Orzechowski 3, Brukwicki 1, Kowalczyk 1 oraz Mrozowicz, Skwierawski, Skuciński, Kawka.
Kary: 6 min.
Karne: 2/3.

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Królik 11, Sikorski 4, Jankowski 4, Hegier 2, Koledziński 2, Malewski 2, Deptuła 2, Kopyciński 2, Droździk 1.
Kary: 10 min.
Karne: 4/4.

Kary: SMS ZPRP - 6 min. (Brukwicki 2 min., Skwierawski 2 min., Mrozowicz 2 min.), Warmia Traveland - 10 min. (Deptuła 4 min., Hegier 2 min., Droździk 2 min., Malewski 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica).