Pewna wygrana na koniec sezonu - relacja z meczu SPR Tarnów - Czuwaj Przemyśl

W ostatniej kolejce sezonu 2014/2015, SPR Tarnów pokonał wyżej notowany Czuwaj Przemyśl. Dzięki zwycięstwu, SPR utrzymał 8. miejsce w tabeli.

Łukasz Szostak

Stawką meczu dla obu drużyn było utrzymanie pozycji w ligowej tabeli. Czuwaj Przemyśl zajmował do tej pory 5. miejsce, natomiast podopieczni Marcina Bożka plasowali się na 8. pozycji. Końcówka sezonu była pechowa dla gospodarzy, których trapią kontuzje. Szkoleniowiec SPR-u nie mógł skorzystać z usług Dariusza Kubisztala, Jakuba Kowalika i Artura Waligóry.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Damian Misiewicz. Jak się okazało, było to ostatnie prowadzenie gości. Szybko odpowiedział Łukasz Nowak, a kolejny punkt dołożył Paweł Sokół. Od 5. minuty Harcerze złapali spory przestój, który kosztował ich stratę 5 bramek. Dzięki temu SPR w 12 minucie wygrywał 8:5. Do końca pierwszej połowy tarnowianie utrzymywali 5 bramkową przewagę. W ostatnich sekundach, Daniel Dutka powiększył przewagę do 6 bramek (17:11). Kluczem do sukcesu w pierwszej części meczu było zatrzymanie liderów Czuwaju, Macieja Kubisztala i Pawła Stołowskiego. Kołowy przemyślan w tym czasie nie trafił bramki, natomiast ten drugi miał duży problem z pokonaniem dobrze dysponowanego Grzegorza Barnasia.
Grzegorz Barnaś był silnym punktem swojej drużyny Grzegorz Barnaś był silnym punktem swojej drużyny
Druga połowa miała podobny przebieg. Przewaga tarnowian w 47. minucie urosła do 9 bramek (25:16). Wówczas goście stopniowo zaczęli zmniejszać przewagę. Warto zaznaczyć, że Maciej Kubisztal swoje pierwsze bramki trafił ze środka rozegrania. Coraz skuteczniejszy był również Paweł Stołowski. Przemyślanie odrobili większość strat. W 58 minucie przegrywali 29:26. Przewaga SPR Tarnów była jednak za wysoka, by odebrać zwycięstwo gospodarzom. Podopieczni Przemysława Korobczaka nie wykorzystywali wyśmienitych sytuacji. Kilkukrotnie, z sytuacji sam na sam wychodzili tarnowscy goalkeeperzy. Dzięki temu, SPR Tarnów dowiózł zwycięstwo do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 31:26.

Tarnowianie poprawili swój dorobek punktowy i ligową pozycję w porównaniu z poprzednim sezonem. Aspiracje były jednak wyższe. Również Czuwaj Przemyśl spisywał się lepiej. W rozgrywkach 2014/2015 zajęli 6 miejsce.

SPR Tarnów - Czuwaj Przemyśl 31:26 (17:11)

SPR: Barnaś, Nowak, Szostak, Ciochoń - Dutka 9, Nowak Ł. 6 Wajda 4, Grzesik 4, Karwowski 3, Szatko 2, Jewuła 2, Sokół 1, Niemiec, Waligóra, Kowalik, Gabiga,

Czuwaj: Sar, Orłowski - Stołowski 8, Kubisztal 6, Kroczek 5, Żak 4, Misiewicz 1, Puszkarski 1, Dejnaka 1, Janus, Kusal, Piechnik, Wańkowicz

Sędziowali: Czochra, Szpinda