Słodko-gorzkie zwycięstwo - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - Olimpia Beskid Nowy Sącz

Na koniec play-outów, Aussie Sambor Tczew pokonał Olimpię Beskid Nowy Sącz 30:22. Zwycięstwo podopiecznych Bartłomieja Peplińskiego nie uchroniło jednak przed grą w barażach o utrzymanie.

Michał Gałęzewski
Przed sobotnim spotkaniem Olimpia Beskid Nowy Sącz miała 17 punktów, natomiast Aussie Sambor Tczew dwa oczka mniej. Ze względu na to, że w dotychczasowych meczach między tymi drużynami lepszy bilans miały szczypiornistki z południa Polski było jasne, że nawet wysoka wygrana nie uchroni tczewianek od baraży, w których zmierzą się one z UKS-em PCM Kościerzyna.
Od początku meczu podopieczne Janusza Szymczyka chciały pokazać, że ich utrzymanie w lidze nie jest dziełem przypadku. Gdy w 13. minucie bramkę rzuciła Katarina Dubajova, zespół gości prowadził już 4:2. Od tego czasu do głosu zaczęły jednak systematycznie dochodzić szczypiornistki Aussie Sambora Tczew.

Gdy w 12. minucie na listę strzelców wpisała się Katarzyna Skonieczna, drużyna z Pomorza wyszła na prowadzenie 7:5 i nie oddała go do samego końca. Wynik pierwszej połowy na 14:11 ustaliła rzutem w ostatniej minucie przed przerwą Justyna Belter.

Po zmianie stron tczewianki postawiły kropkę nad i. W 39. minucie Katarzyna Pasternak rzuciła bramkę na 23:15 i stało się jasne, że zespół Bartłomieja Peplińskiego wygra na otarcie łez. Ostatecznie Aussie Sambor zwyciężył 30:22. To, czy zagra w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, rozstrzygnie się po starciu z UKS-em PCM Kościerzyna.

Aussie Sambor Tczew - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:22 (14:11)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Frankowska - Belter 6, Krajewska 6, Pasternak 5, Bilenia 5, Tomczyk 3, Skonieczna 2, Domnik 1, Mazur 1, Balsam 1 oraz Szulc, Strzałkowska, Nowicka.
Kary: 6 min.
Karne: 2/2.

Olimpia Beskid: Sach, Szczurek - Szczecina 7, Dubajova 5, Gadzna 4, Basta 2, Masna 2, Leśniak 1, Rączka 1 oraz Stokłosa, Motak, Figiel.
Kary: 8 min.
Karne: 3/3.

Kary: Aussie Sambor - 6 min. (Strzałkowska 4 min., Tomczyk 2 min.), Olimpia Beskid - 8 min. (Leśniak 2 min., Gadzina 2 min., Figiel 2 min., Rączka 2 min.).
Sędziowie: A.Filipiak, T.Filipiak (Siemichocze).