Juniorki młodsze Korony Handball Kielce mistrzyniami Polski

Juniorki młodsze Korony Handball Kielce wygrały z Olimpią Beskid Nowy Sącz 28:27 i zdobyły mistrzostwo Polski! Brązowy medal zdobyły młode zawodniczki Vistalu Gdynia.

Michał Gałęzewski

Po piątkowych półfinałach, w sobotę odbyły się mecze o 3. oraz o 1. miejsce. Na początek zmierzyły się ze sobą dwa zespoły z województwa pomorskiego. W rozgrywkach wojewódzkich lepsze były kwidzynianki, który wygrały wszystkie mecze.

Również kwidzynianki prowadziły po początku spotkania. Gdy bramkę rzuciła Julia Siuda, w 8. minucie było 5:3 dla ekipy prowadzonej przez Edytę Majdzińską. Później jednak świetnie zaczęły spisywać się gdynianki, które rzuciły sześć bramek z rzędu. Do końca pierwszej połowy utrzymywało się spokojne prowadzenie Vistalu.
Na drugą połowę obie ekipy wychodziły przy wyniku 12:16. Kwidzynianki zdołały zmniejszyć stratę do dwóch trafień, ale później kolejnych sześć bramek rzuciły zawodniczki Vistalu i po trafieniu Małgorzaty Granickiej, na 13 minut przed końcem było 17:25. Pod koniec MTS zmniejszył stratę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 25:28.

MTS Kwidzyn - Vistal Gdynia 25:28 (12:16)

MTS: Winiewska, Kłos - Gędłek 10, Świerczek 4, Szyca 3, Heromińska 2, Pękala 2, Siuda 2, Szynkaruk 1, Kowalska 1 oraz Grabowska, Zagórska, Orlich, Czarnik, Guziewicz, Babicka.
Kary: 4 min.
Karne: 5/5.

Vistal: Kamińska - Granicka 6, Błaszkowska 5, Bieńkowska 5, Kowalczyk 4, Uścinowicz 4, Gajtkowska 3, Śliwińska 1.
Kary: 10 min.
Karne: 4/4.

W finale spotkały się ze sobą Olimpia Beskid Nowy Sącz i gospodarz turnieju - Korona Handball Kielce. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Gdy jeden zespoł wychodził na 1-2-bramkowe prowadzenie, chwilę później druga drużyna doprowadzała do remisu. Na minutę przed przerwą po rzucie Wiktorii Szczeciny, Olimpia Beskid prowadziła jednak 13:10.

Po zmianie stron gra ekipy z Nowego Sącza wyglądała jeszcze lepiej. Gdy na listę strzelców na szesnaście minut przed końcem wpisała się Aleksandra Stokłosa, było już 23:17 i Góralki mogły szykować się do świętowania. W końcówce znakomicie zagrały jednak podopieczne Moniki Ciszek. "Swoje" dołożyły Julia Szkorłat i Wiktoria Gliwińska. Jeszcze na dwie minuty przed końcem nowosądeczanki prowadziły 27:25. W ostatnich minutach trzy trafienia dorzuciły gospodynie i po złotej bramce Szkurłat, wygrały 28:27!

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Korona Handball Kielce 27:28 (13:11)

Olimpia Beskid: Barda, Pietras - Janik 8, Stokłosa 6, Bartkowska 5, Wiktor 4, Sywanycz 2, Radzik 1, Szczecina 1 oraz Pawłowska.
Kary: 14 min.
Karne: 1/1.

Korona Handball: Szczepanek - Gliwińska 9, J.Szkurłat 5, W.Szkurłat 4, Świtoń 4, D.Więckowska 4, Strózik 1, M.Więckowska 1 oraz Jaś, Walczyńska, Marcjan.