Sparingowo: MMTS Kwidzyn pokonał Kar-Do Spójnię Gdynia

Początek sierpnia, to czas na pierwsze sparingi. W środę MMTS Kwidzyn wygrał na własnym parkiecie z pierwszoligową z Kar-Do Spójnią Gdynia 29:24.

Michał Gałęzewski
Zdecydowanym faworytem spotkania był MMTS, który od wielu sezonów występuje w PGNiG Superlidze. Był to też debiut we własnej hali Patryka Rombela w charakterze pierwszego trenera kwidzyńskiego klubu. W drużynie z Gdyni w przerwie między sezonami doszło sześciu nowych zawodników i Marcin Markuszewski potrzebuje czasu, by poukładać drużynę.
W środę od początku MMTS narzucił swój styl gry. Kwidzynianie, w których szeregach najskuteczniejszy był zdobywca sześciu bramek - Adrian Nogowski, do przerwy prowadzili już 17:11. W drugiej połowie było już równiej, ale gospodarze kontrolowali wynik meczu i ostatecznie zwyciężyli 29:24.

MMTS Kwidzyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 29:24 (17:11)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Nogowski 6, Zadura 5, Seroka 5, Rosiak 3, Peret 2, Mroczkowski 2, Klinger 2, Szczepański 2, Potoczny 1, Janiszewski 1 oraz Nawrocki, Kryszeń, Szpera, Pilitowski.