Turniej w Kwidzynie: Gospodarze w drugiej połowie odjechali Wybrzeżu

Spotkanie MMTS-u z Wybrzeżem rozpoczęło Turniej o Puchar Prezesa MMTS-u Kwidzyn. Mimo udanej pogoni gdańszczan pod koniec pierwszej połowy, ostatecznie pewnie zwyciężyli gracze z Powiśla.

Michał Gałęzewski
W piątek w całej Polsce mamy do czynienia z afrykańskimi upałami. W takich okolicznościach muszą sobie jednak radzić szczypiorniści przygotowujący się do sezonu. W piątek rozpoczął się Turniej o Puchar Prezesa MMTS-u Kwidzyn. Na inaugurację zmierzyły się ze sobą dwa najlepsze obecnie zespoły z województwa pomorskiego - MMTS Kwidzyn oraz spadkowicz z PGNiG Superligi, Wybrzeże Gdańsk.
Od pierwszych minut dominowali szczypiorniści przygotowujący się do gry w PGNiG Superlidze. Niezwykle skuteczny był Mateusz Seroka i po tym, jak pokonał dwa razy z rzędu Sebastiana Sokołowskiego, kwidzynianie w dziewiątej minucie prowadzili już 6:1. Wybrzeże zaczęło bardzo szybko odrabiać straty. Czerwono-biało-niebiescy pięć razy z rzędu pokonali Pawła Kiepulskiego, a po tym jak na listę strzelców wpisał się Maciej Suwisz, był już remis 6:6.

MMTS starał się wypracować kolejną przewagę, jednak goście przez długi czas nie pozwalali na to kwidzynianom. Pod koniec pierwszej połowy Wybrzeże grało szczelnie w obronie na dwie minuty przed gwizdkiem, po rzucie urodzonego w 1996 roku Oskara Niedziółki, wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. MMTS musiał więc odrabiać minimalną stratę.

Podopieczni Patryka Rombla podołali jednak temu zadaniu. Od stanu 12:11, przez siedemnaście minut MMTS stracił zaledwie trzy bramki, pokonując w tym czasie Patryka Plaszczaka aż jedenastokrotnie, wychodząc na 22:15. Chwilę później po udanym kontrataku Adriana Nogowskiego, przewaga gospodarzy wzrosła do dziewięciu trafień. Wybrzeże ruszyło w pogoń, jednak na odmienienie niekorzystnego wyniku gdańszczanom zabrakło czasu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 21:27.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 21:27 (11:10)

Wybrzeże: Sokołowski, Plaszczak - Kondratiuk 4, Papaj 3, Kornecki 3, Suwisz 3, Sulej 2, Ćwikliński 2, Skrzypczak 1, Niedziółka 1, Nilsson 1, Dworaczek 1 oraz Rogulski, Abram.
Kary: 6 min. (Skrzypczak 2 min., Suwisz 2 min., Dworaczek 2 min.).
Karne: 1/1.

MMTS: Kiepulski, Dudek - Seroka 7, Nogowski 4, Pilitowski 3, Szpera 2, Janiszewski 2, Mroczkowski 2, Klinger 2, Peret 2, Zadura 2, Szczepański 1 oraz Genda, Zadura, Kryszeń, Nawrocki, Ossowski.
Kary: 4 min. (Peret 4 min.).