MŚJ 2015: Rosjanie rozbili Algierię w meczu otwarcia

Reprezentacja Rosji nie dała najmniejszych szans Algierii w spotkaniu inaugurującym zmagania podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2015 w Jekaterynburgu. Sborna wygrała 45:34 (22:19).

W tym artykule dowiesz się o:

Rosjanie losy rywalizacji rozstrzygnęli w drugiej połowie spotkania, w 36. minucie odskakując rywalom na dystans pięciu bramek (27:22), a następnie powiększając przewagę w 41. minucie do sześciu goli (31:25). [ad=rectangle]

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. W 10. minucie zawodów Sborna wyszła co prawda na prowadzenie 9:6, ale Algierczycy zdołali doprowadzić do wyrównania w ciągu kolejnych dziewięciu minut gry (13:13). W końcówce pierwszej połowy Rosjanie ponownie odskoczyli rywalom na dystans kilku trafień i do końca meczu nie oddali już prowadzenia.

Liderami gospodarzy byli prawy rozgrywający Rusłan Daszko, który zdobył 9 bramek oraz skrzydłowy Michaił Szarkow, autor 10 trafień (w 10 próbach, 100-procentowa skuteczność). W algierskiej ekipie wyróżnili się z kolei Abdi Ayyoub (7 goli) i Ben M. Yassine (6 bramek).

Spotkanie Rosji z Algierią zainaugurowało VI Mistrzostwa Świata Juniorów 2015. Rozgrywany w Jekaterynburgu turniej potrwa aż do 20 sierpnia. Polacy zmagania rozpoczną w sobotę meczem z Węgrami.

Grupa C - 1. kolejka:

Rosja - Algieria 45:34 (22:19) Najwięcej bramek: dla Rosji - Szarkow 10, Daszko 9, Razmajew, Santałow - po 5; dla Algierii - Ayyoub 7, Yassine 6, Nour Eddine 5.

Harmonogram 1. kolejki fazy grupowej (8 sierpnia):

Grupa A:  godz. 7:00 - Węgry - Polska godz. 9:00 -  Szwecja - Serbia godz. 11:00 - Korea Południowa - Chile

Grupa B:  godz. 13:00 - Hiszpania - Egipt godz. 15:00 - Norwegia - Wenezuela godz. 17:00 - Niemcy - Islandia

Grupa C: Rosja - Algieria 45:34 (22:19) godz. 9:00 - Dania - Katar godz. 11:00 - Szwajcaria - Chorwacja

Grupa D:

godz. 13:00 - Francja - Argentyna godz. 15:00 - Słowenia - Tunezja godz. 17:00 - Brazylia - Japonia