Turniej w Gdańsku: Kontrolowane zwycięstwo Energi AZS Koszalin

Zgodnie z oczekiwaniami, Energa AZS Koszalin pokonała UKS PCM Kościerzynę 32:24. Zespół, który od lat występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej swoją przewagę zbudował pod koniec I połowy.

Michał Gałęzewski
Energa AZS Koszalin ma w swoim składzie wiele doświadczonych zawodniczek i ma zupełnie inne cele, niż UKS PCM Kościerzyna. Po porażce z AZS-em Łączpol AWFiS podopieczne Edwarda Jankowskiego chciały się jednak zrewanżować i pokazać z dobrej strony w starciu z beniaminkiem PGNiG Superligi
Od początku spotkania niezwykle skuteczne były kołowe obu zespołów - Hanna Sądej oraz Agnieszka Białek. Szybko na trzybramkowe prowadzenie wyszły szczypiornistki z Koszalina, ale UKS PCM nie złożył broni. Beniaminek PGNiG Superligi przez długi czas grał jak równy z równym z bardziej doświadczonym rywalem.

W końcu jednak Energa AZS zaczęła budować swoją przewagę. Skuteczne były Katarzyna Kołodziejska oraz Małgorzata Trawczyńska, dzięki czemu przewaga rosła z minuty na minutę. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 21:15.

W pierwszej połowie padły aż 34 bramki. Po zmianie stron kościerski zespół zdecydowanie poprawił obronę. Nie poszła za tym jednak lepsza gra w ataku. Kilka razy UKS PCM nie potrafił wykorzystać gry w przewadze.

W drużynie beniaminka PGNiG Superligi bardzo dobry okres gry zaliczyła Dominika Brzezińska, jednak gdy wydawało się, że UKS PCM może zmniejszyć stratę, Energa AZS dorzuciła kilka bramek i ostatecznie zwyciężyła 32:24.

Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 32:24 (21:13)