Sparingowo: Pierwsza wygrana odmienionego KPR Jelenia Góra

KPR Jelenia Góra udał się w środę na towarzyski mecz do Liberca. Podopieczne trener Alicji Łukasik zmierzyły się w Czechach ze Slavią Praga i zanotowały pierwsze zwycięstwo w nowym składzie.

Po emocjonującym meczu mocno przebudowany KPR pokonał dobrze grające Czeszki różnicą jednej bramki. Trenerka jeleniogórzanek testowała ustawienia, dając możliwość do zaprezentowania się na parkiecie wszystkim zawodniczkom. [ad=rectangle]

Początek pojedynku należał do polskiej ekipy, która szybko wypracowała sobie przewagę o wysokości trzech oczek. Przed przerwą szala zwycięstwa zdążyła się przechylić jeszcze na stronę Czeszek, ale ostatnie słowo należało już do dolnośląskiej siódemki i pierwsza połowa zakończyła się remisem po trzynaście.

Po zmianie stron KPR ponownie objął prowadzenie, ale Slavia Praga nie dawała za wygraną i goniła wynik, doprowadzając do emocjonującej końcówki. Ostatecznie wojnę nerwów wygrała drużyna ze stolicy Karkonoszy, a zwycięską bramkę rzuciła nowa kapitan, Martyna Michalak. W środowym spotkaniu udanie zadebiutowała nowo pozyskana zawodniczka, Tatiana Bilenia. W meczu kontrolnym wzięła udział także testowana Ewa Nowicka.

Środowy pojedynek był dobrym przetarciem przed międzynarodowym turniejem Stoor Cup. O triumf w zawodach będą walczyć Vistal Gdynia, Galiczanka Lwów, SPR Olkusz oraz gospodarz, KPR Jelenia Góra. Slavia Praga - KPR Jelenia Góra 25:26 (13:13)

KPR: Janik, Pękalska - Michalak 6/3, Grobelska 5, Bilenia 5, Nowicka 3, A. Mączka 1, Fijałkowska 1, Uzar 1, Kanicka 1, Tomczyk 1, Oreszczuk 1, Winiarska 1, Winogrodzka, Jasińska, Bielecka.