Sparingowo: Warmia Traveland Olsztyn w swoim pierwszym meczu lepsza od Kar-Do Spójni Gdynia

W środę Warmia Traveland rozpoczęła udanie sparingowe granie. W Olsztynie zwyciężyła z Kar-Do Spójnią Gdynia 20:16, tracąc w II połowie zaledwie cztery bramki.

Michał Gałęzewski
Dla zespołu z Olsztyna był to pierwszy przedsezonowy sparing. Podopieczni Giennadija Kamielina do przerwy przegrywali z Kar-Do Spójnią Gdynia 10:12, a w drużynie prowadzonej przez Marcina Markuszewskiego, najskuteczniejszy w całym spotkaniu był Bogdan Oliferchuk. Później jednak sytuacja na boisku się zmieniła.
Gospodarze środowego meczu, którzy podobnie jak Kar-Do Spójnia zagrali w szerokim składzie zaczęli coraz lepiej rozumieć się na boisku mimo, że każdy zawodnik grał po kilkanaście minut, po czym schodził z boiska. W obu ekipach co prawda szwankował atak, jednak dobry mecz zaliczył Mateusz Gawryś.

Ostatecznie drugą część spotkania Warmia Traveland wygrała 10:4 i ostatecznie zwyciężyła 20:16. - Był to pierwszy sparing. Wszystkie zespoły obecnie kończą zgrupowania i treningi kondycyjne, ale mogę być zadowolony z postawy moich zawodników. Walczyli i oddali dużo sił. Do sezonu będzie to wyglądało jeszcze lepiej - podsumował Giennadij Kamielin, trener olsztynian.

Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 20:16 (10:12)

Warmia Traveland: Gawryś - Dzieniszewski 5, Deptuła Piotr 3, Sikorski 2, Żółtak 2, Malewski 1, Koledziński 1, Królik 1, Hegier 1, Kondracki 1, Kopyciński 1, Deptuła Paweł 1, Droździk 1 oraz Krawczyk.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Oliferchuk 5, Brukwicki 2, Rychlewski 2, Kowalski 2, Chyła 1, Rakowski 1, Nazimek 1, Wróbel 1, Matuszak 1 oraz Derdzikowski, Pedryc, Bielec.

Sparing: Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 20:16