Turniej w Elblągu: Mistrzynie lepsze od wicemistrzyń Polski

W pojedynku dwóch najlepszych drużyn ubiegłego sezonu, MKS Selgros Lublin pokonał w Elblągu Vistal Gdynię 32:24 pokazując, że u progu sezonu prezentuje niezwykle wysoką formę.

Michał Gałęzewski
Aktualne mistrzynie i wicemistrzynie Polski wygrały swoje pierwsze spotkania. W lepszym stylu zwyciężyły jednak dużo bardziej doświadczone szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin, które rozgromiły Energę AZS Koszalin. W kolejnym meczu obu ekip już w pierwszej połowie przewagę zbudowały sobie lublinianki.
Po tym jak w 18. minucie spotkania Karolina Bijan rzuciła ósmą bramkę dla swojej ekipy, podopieczne Sabiny Włodek prowadziły już 8:5. Później ich przewaga wzrosła nawet do pięciu trafień. Tuż przed przerwą okres dobrej gry zaliczyły gdynianki i ta część spotkania zakończyła się rezultatem 11:14. Ustaliła ją bramką z drugiej linii Joanna Kozłowska.

Po zmianie stron lublinianki powiększyły swoją przewagę. Rzuciły cztery bramki z rzędu i po trafieniu Iwony Niedźwiedź w 35. minucie, na tablicy wyników widniał rezultat 12:18, a gdy do protokołu wpisała się Alesia Migdaliowa, w 41. minucie MKS Selgros prowadził już 22:14.

Największą przewagę MKS Selgros osiągnął w 48. minucie. Gdy piątą bramkę z rzędu dla swojej drużyny zdobyła Agnieszka Kocela, lublinianki prowadziły już różnicą dwunastu trafień. Pod koniec świetną skuteczność zaprezentowała Monika Kobylińska, ale gdynianki nie miały czasu na odrobienie strat i mecz zakończył się rezultatem 24:32.

Vistal Gdynia - MKS Selgros Lublin 24:32 (11:14)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 10, Zych 3, Janiszewska 3, Łabuda 2, Kozłowska 2, Urbaniak 1, Dorsz 1, Stanulewicz 1, Kulwińska 1 oraz Gutkowska, Mazur, Galińska.
Kary: 2 min. (Kobylińska 2 min.).
Karne: 4/4.

MKS Selgros: Dżukiewa, Gawlik - Migdaliowa 4, Drabik 4, Rola 4, Gęga 4, Bijan 4, Niedźwiedź 3, Kocela 2, Quintino 2, Kozimur 2, Charzyńska 1, Szarawaga 1 oraz Skrzyniarz.
Kary: 4 min. (Drabik 2 min., Skrzyniarz 2 min.).