Turniej w Brześciu: Azoty postawiły się Wiśle, Nafciarze zagrają z Mieszkowem o 1. miejsce

Orlen Wisła Płock pokonała KS Azoty Puławy 34:32 w sobotnim spotkaniu turnieju w Brześciu. Nafciarze zagrają w niedzielę o triumf w zawodach z Mieszkowem Brześć, który ograł z kolei St. Petersburg.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Pojedynek polskich drużyn był zdecydowanie najciekawszym dotychczas meczem na białoruskim turnieju. Orlen Wisła solidnie rozpoczęła zawody i w 3. minucie wygrywała już 3:0. Azoty po lekkim falstarcie wróciły jednak do gry i do końcowego gwizdka dotrzymywały kroku swym rywalom.
Puławianie szybko odrobili trzybramkową stratę i już w 8. minucie prowadzili nawet 5:4. Z dobrej strony w szeregach ekipy Ryszarda Skutnika pokazali się Nikola Prce i Przemysław Krajewski, w drużynie Nafciarzy brylowali natomiast Dan-Emil Racotea i Nemanja Zelenović, na barkach których spoczywał ciężar zdobywania bramek. W 12. minucie płocka drużyna powróciła na prowadzenie, uzyskując wówczas dwubramkową przewagę (8:6). Choć puławianie ambitnie starali się dogonić rywali, to Wisła w 20. minucie odskoczyła na dystans trzech goli, wygrywając wtedy 12:9.

Gracze trenera Skutnika dopięli swego dopiero w końcówce pierwszej połowy. Azoty wykorzystały wówczas grę w przewadze i na przerwę zeszły z zaledwie jednym trafieniem straty (15:16).

Po zmianie stron oba zespoły toczyły bardzo zaciętą walkę. Wisła regularnie utrzymywała się na prowadzeniu, rywale jednak nie pozwalali jej na wypracowanie kilkubramkowej przewagi. Co więcej, w 55. minucie Azoty doprowadziły do remisu 30:30, lecz to do Wisły należeć miało ostatnie słowo.

Zawodnicy Manolo Cadenasa rozstrzygnęli końcówkę na swoją korzyść i dzięki wygranej 34:32 zapewnili sobie co najmniej 2. miejsce w turnieju. W niedzielę Wisła powalczy o triumf w zmaganiach z Mieszkowem Brześć. Azoty czeka z kolei walka o 3. lokatę z St. Petersburgiem.

Turniej w Brześciu:

KS Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 32:34 (15:16)

KS Azoty: Bogdanow, Zapora, Krupa - Prce 10, Krajewski 6, Petrovsky 6, Kuchczyński 3, Przybylski 2, Antolak 1, Kubisztal 1, Masłowski 1, Orzechowski 1, Sobol 1, Małecki.

Orlen Wisła: Wichary, Morawski, Corrales - Racotea 6, Rocha 5, Zelenović 5, Daszek 3, Ghionea 3, Konitz 3, Wiśniewski 3, Montoro 2, Nikcević 2, Żytnikow 2, Pusica.

Mieszkow Brześć - St. Petersburg 30:22 (15:11)

M Zespół M Z R P Bramki +/- Pkt
1 Mieszkow Brześć 2 2 0 0 67:48 +19 4
2 Orlen Wisła Płock 2 2 0 0 68:53 +15 4
3 KS Azoty Puławy 2 0 0 2 58:71 -13 0
4 St. Petersburg 2 0 0 2 43:64 -21 0

Harmonogram niedzielnych meczów: godz. 10:00 - St. Petersburg - KS Azoty Puławy godz. 12:00 - Mieszkow Brześć - Orlen Wisła Płock