Turniej w Elblągu: Vistal na remis z Energą AZS

W pierwszym sobotnim meczu turnieju w Elblągu, Energa AZS Koszalin zremisowała z Vistalem Gdynia 22:22. Bramkę na wagę punktu w 59. minucie rzuciła Katarzyna Janiszewska.

Michał Gałęzewski
Zespoły z Koszalina i z Gdyni są jednymi z sześciu, które rywalizują w Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Po piątkowych meczach te ekipy miały sporo do udowodnienia.
Już początek spotkania zwiastował, że będzie ono bardzo wyrównane. Gdy w 19. minucie na listę strzelców wpisała się Walentyna Niesciaruk, koszalinianki prowadziły 8:7. Później jednak okres bardzo dobrej gry zaliczyły podopieczne Pawła Tetelewskiego.

Po raz kolejny w Elblągu znakomitą skuteczność rzutową pokazała Monika Kobylińska. To po jej rzucie na minutę przed końcem, Vistal prowadził 13:9. W ciągu ostatnich 60 sekund padły aż cztery bramki. Trzy z nich rzuciły zawodniczki, które prowadzi Edward Jankowski i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 12:14.

Prowadzenie Vistalu nie trwało długo. Koszalinianki znakomicie rozpoczęły drugą połowę i przez długi czas nie oddawały prowadzenia. Dopiero pod koniec, głównie dzięki Kobylińskiej Vistal odrobił stratę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 22:22.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 22:22 (12:14)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Sądej 7, Kołodziejska 5, Michałów 4, Niesciaruk 3, Budnicka 1, Chmiel 1, Błaszczyk 1 oraz Roszak, Stasiak, Trawczyńska, Domaros, Kaczanowska, Nowicka.
Kary: 10 min. (Roszak 4 min., Nowicka 4 min., Niesciaruk 2 min.).
Karne: 2/3.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 8, Łabuda 4, Kozłowska 2, Janiszewska 2, Urbaniak 2, Galińska 1, Dorsz 1, Stanulewicz 1, Zych 1 oraz Kulwińska, Gutkowska, Mazur.
Kary: 2 min. (Zych 2 min.).