IV Memoriał Walleranda: Pechowiec turnieju z piątym miejscem

Sokół Browar Kościerzyna w meczu o piąte miejsce IV Memoriału Leona Walleranda pokonał Polski Cukier Pomezanię Malbork 23:21. O zwycięstwie zadecydowała skuteczna gra w ostatnich minutach meczu.

Michał Gałęzewski
Sokół Browar Kościerzyna i Polski Cukier Pomezania Malbork zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach i zmierzyły się o piątą lokatę w IV Memoriału Leona Walleranda. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie zawodnicy z Kaszub, którzy pokonali po drodze ekipę z Karlskrony i w końcowej tabeli przegrała z rywalami tylko przez różnicę bramek. Drużyna z Malborka przegrała oba spotkania grupowe.
Mecz rozpoczął się dobrze dla Sokołu Browar. Kościerscy szczypiorniści grali dobrze w obronie, a gdy na listę strzelców wpisał się Łukasz Szala, po kwadransie gry prowadzili 7:5. Później jednak dobry okres gry zaliczyli szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii. Po czterech bramkach z rzędu wyszli nawet na trzybramkową przewagę, by ostatecznie wygrać I połowę 12:10.

Zespół prowadzony przez Igora Stankiewicza ostro walczył o zwycięstwo do 45. minuty meczu. Końcówka należała do Sokołu Browar, w którym w decydującym fragmencie świetną skuteczność zaliczyli Krzysztof Jasowicz i Szymon Kmieć. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:21 dla ekipy prowadzonej przez Andrzeja Gryczkę.

Gdański turniej powoli dobiega końca. O godzinie 16:00 w meczu o 3. miejsce zagrają MMTS Kwidzyn i Spójnia Gdynia. W finale zmierzą się natomiast ekipy z Karlskrony i z Gdańska.

Sokół Browar Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 23:21 (10:12)

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Jasowicz 5, Kmieć 5, Czaja 5, Kuczyński 3, Lisiewicz 2, Sala 2, A.Bronk 1 oraz Żynda, M.Reichel, T.Bronk, Zimmermann, Bednarek.
Kary: 6 min. (Jasowicz 4 min., M.Reichel 2 min.).
Karne: 2/2.

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Sibiga, Kochański - Boneczko 3, Maluchnik 3, Cieślak 3, Michałów 3, Perwenis 2, Dawidowski 2, Cielątkowski 1, Dukszto 1, Hanis 1, Nowaliński 1, Nawrocki 1 oraz Wiak, Jędryszek.
Kary: 4 min. (Hanis 4 min.).