Sparingowo: KPR Jelenia Góra wygrał derby w Kobierzycach

W poniedziałek w Kobierzycach, przygotowujący się do I ligi miejscowy KPR przegrał z KPR-em Jelenia Góra 21:24. Sześć bramek dla zespołu gości rzuciła Dominika Grobelska.

Michał Gałęzewski
KPR Kobierzyce w ubiegłym sezonie zajął piąte miejsce w I lidze. Teraz plany tego zespołu są ambitniejsze i w zbliżających się rozgrywkach zespół ten ma powalczyć o wyższe cele. KPR Jelenia Góra przygotowuje się natomiast do kolejnego sezonu w PGNiG Superlidze.
Poniedziałkowe spotkanie od początku było wyrównane. Po tym, jak w 11. minucie bramkę na 5:5 rzuciła Elżbieta Wesołowska, trzy razy z rzędu trafiły jeleniogórzanki i wydawało się, że nie oddadzą prowadzenia. Pod koniec pierwszej połowy uaktywniły się jednak gospodynie z I ligi.

Podopieczne Tomasza Folgi rzucili pięć bramek tracąc w tym czasie jedną i wyszły na prowadzenie 12:11. Wynik pierwszej połowy ustaliła jednak Anna Mączka. W drugiej połowie przez długi czas mecz był wyrównany, a gdy Paulina Wojda rzuciła bramkę w 43. minucie, było 17:16 dla kobierzyczanek.

Wtedy jednak zespół gości zaczął grać znakomicie w obronie. W ciągu 17 minut KPR Jelenia Góra stracił tylko cztery bramki, rzucając w tym czasie osiem i ostatecznie zwyciężyły 24:21. Najwięcej, bo sześć bramek dla wygranej drużyny rzuciła Dominika Grobelska. W ekipie z Kobierzyc pięć razy do protokołu wpisała się Dominika Daszkiewicz.

KPR Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 21:24 (12:12)

KPR Kobierzyce: Olejnik, Słota - Daszkiewicz 5, Szymańska 3, Linkowska 3, Wesołowska 3, Szumna 1, Przydacz 1, Barczak 1, Tórz 1, Łuczkowska 1, Wojda 1, Kuchczyńska 1 oraz Suchy.
Kary: 0 min.
Karne: 2/4.

KPR Jelenia Góra: Janik, Wawrzyk - Grobelska 6, A.Mączka 5, Winiarska 4, Bilenia 3, Michalak 2, Nowicka 1, Oreszczuk 1, Tomczyk 1, Uzar 1, oraz Jasińska, Bielecka, Kanicka
Kary: 8 min. (Jasińska 2 min., Bielecka 2 min., Winiarska 2 min., Michalak 2 min.).