Turniej w Malborku: Wygrane Sokoła Browar i Olimpusu-85 Kiszyniów

W pierwszym dniu turnieju w Malborku wygrały zespoły Sokoła Browar Kościerzyna i Olimpusu-85 Kiszyniów. Dwaj zawodnicy rzucili po dziesięć bramek.

Michał Gałęzewski
Na początek malborskiego turnieju zmierzyły się ze sobą Meble Wójcik Elbląg i Sokół Browar Kościerzyna. Na początku spotkania zaskoczyli zawodnicy z Kaszub. Po trafieniu Łukasza Szali, w 14. minucie podopieczni Andrzeja Gryczki prowadzili już 10:4, by ostatecznie pierwszą połowę wygrać 13:10.
W drugiej połowie skuteczny był Damian Spychalski. Po jego rzucie karnym, w 48. minucie było już 17:17. W końcówce uaktywnili się jednak zawodnicy Sokoła Browar, którzy po rzucie Szymona Kmiecia, na dwie minuty przed końca prowadzili 25:20, by ostatecznie zwyciężyć 25:23.

Meble Wójcik Elbląg - Sokół Browar Kościerzyna 23:25 (10:13)

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor, Ram - Spychalski 10, Adamczak Piotr 4, Dorsz 4, Szopa 3, Adamczak Paweł 2 oraz Tórz, Malandy, Serpina, Gębala, Nowakowski, Olszewski.
Kary: 8 min. (Malandy 4 min. - cz.k., Dorsz 2 min., Nowakowski 2 min.).

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek 1 - M.Reichel 8, Szala 3, Kmieć 3, A.Bronk 3, T.Bronk 2, Czaja 2, Jasowicz 1 oraz Bednarek, Kuczyński.
Kary: 8 min. (Jasowicz 2 min. - cz.k., A.Bronk 2 min., Piechowski 2 min., Kuczyński 2 min.).

W drugim spotkaniu zmierzyli się ze sobą gospodarz - Polski Cukier Pomezania Malbork oraz mołdawski Olimpus-85 Kiszyniów, od kilku lat współpracujący z malborskim klubem. W 21. minucie po rzucie Leszka Michałowa, gospodarze prowadzili już 14:7 i wydawało się, że nic im nie zagrozi.

Goście z Mołdawii zaczęli jednak odrabiać straty. Tuż po przerwie po rzucie najskuteczniejszego w meczu Artioma Mogilki był już remis, a następnie Olimpus-85 wyszedł na prowadzenie. Do końca trwała wyrównana walka między dwoma zespołami. Zimną krew zachowali goście i wygrali 33:31.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Olimpus-85-USEFS Kiszyniów 31:33 (18:16)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Perwenis 8, Cielątkowski 5, Dukszto 5, Michałów 4, Maluchnik 4, Boneczko 4, Gryz 3, Cieślak 1, Dawidowski 1 oraz Nawrocki, Nowaliński.
Kary: 8 min. (Cielątkowski 2 min., Perwenis 2 min., Michałów 2 min., Nowaliński 2 min.).

Olimpus-85: Weremczuk, Nazarko - Mogilka 10, Jurawliow 6, Sipulin 4, Perwanciuc Aleksiej 4, Perwanciuc Aleksandr 3, Cojocaru 1, Plesca 1.
Kary: 6 min. (Jurawliow 4 min., Sipulin 2 min.).