Węgry: Premierowa wygrana zespołu Wyszomirskiego

Od ośmiobramkowego zwycięstwa nad B. Braun Gyöngyösi rozpoczęła sezon 2015/16 drużyna Piotra Wyszomirskiego, MOL-Pick Szeged. Polak pojawił się na parkiecie dopiero po przerwie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Wyszomirski rozpoczął środowe spotkanie na ławce rezerwowych. Jego drużyna już w pierwszych minutach meczu zdominowała niżej notowanego rywala. W 18. minucie MOL-Pick wygrywało już 10:5, na sześć minut przed przerwą prowadząc 15:9.
Ambitnie grające Gyöngyösi w końcówce pierwszej połowy zdołało jednak odrobić część start i po trzydziestu minutach gry traciło do wicemistrzów Węgier zaledwie trzy bramki (14:17).

Po zmianie stron MOL-Pick ponownie przejęło jednak inicjatywę i szybko zdołało powiększyć swoją przewagę. Bardzo dobre zawody rozgrywał Roberto Garcia Parrondo, trener Juan Carlos Pastor mógł również liczyć na prawych rozgrywających - Zsolta Balogha i Gabora Ancsina.

Wspomniane trio zdobyło w środowym spotkaniu dokładnie połowę ze wszystkich trafień całego zespołu (17 z 34) i w dużym stopniu zadecydowało o triumfie MOL-Pick. Wicemistrzowie Węgier zwyciężyli ostatecznie 34:26.

Środowy mecz był dla drużyny Wyszomirskiego pierwszym starciem ligowym w nowym sezonie. Po wygranej MOL-Pick plasuje się na 7. miejscu w tabeli, jednak w przeciwieństwie do swych rywali rozegrało tylko jeden mecz.

Kolejne spotkanie w lidze MOL-Pick rozegra w sobotę. Jego rywalem będzie PLER Budapeszt.