Wielkie emocje w Lubinie! Pogoń wygrała z Zagłębiem po fantastycznym pościgu

W 1. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn Zagłębie Lubin zmierzyło się przed własną publicznością z Pogonią Szczecin. Drużyna z Grodu Gryfa po fantastycznym pościgu wygrała na wyjeździe 22:21.

Małgorzata Boluk

Początek sobotniego meczu należał do drużyny MKS Zagłębia Lubin. Ekipa gospodarzy dzięki udanym interwencjom Jurija Szamryło po pięciu minutach gry prowadziła 4:1. Straty szczecinian mogły być wyższe, ale w bramce równie dobrze spisywał się Edin Tatar, który rozegrał ostatnio fantastyczne zawody przeciwko mistrzom Polski. Pogoń Szczecin nie dorównywała poziomem do bramkarza i swoją drugą bramkę rzuciła dopiero w piętnastej minucie.

Szkoleniowiec Rafał Biały wezwał swoich podopiecznych na krótką rozmowę, ale nie przyniosło to spodziewanych efektów. Zespół Miedziowych po kwadransie zawodów prowadził u siebie różnicą pięciu oczek. Ekipa gości miała duże trudności z przebiciem się przez ruchliwą defensywę przeciwników, w efekcie czego traciła kolejne bramki i na przerwę zeszła w minorowych nastrojach.

Po zmianie stron w szeregach szczecinian odżyły szanse na korzystny wynik. Michal Bruna wziął odpowiedzialność na swoje barki i w 39. minucie zniwelował straty do trzech bramek. W Lubinie nastała wojna nerwów i żadna ze stron nie potrafiła wykorzystać dogodnych sytuacji. Oba zespoły grały inteligentnie w defensywie, zwłaszcza Pogoń, która notorycznie łapała Zagłębie na faule w ataku.

Ekipa z Grodu Gryfa, która do przerwy przegrywała różnicą ośmiu bramek, za sprawą Patryka Walczaka doprowadziła wkrótce do remisu, a w 56. minucie wyszła na pierwsze prowadzenie w meczu, którego nie oddała już do ostatniego gwizdka.

MKS Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 21:22 (13:5)

Zagłębie: Szamryło, Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 4, Gumiński 6, Kużdeba 1, Czuwara, Szymyślik 1, Halilbegović 2, Wolski, Krieger 3, Gudz, Dzono 4.