Turniej w Nidzicy: Warmia Traveland Olsztyn lepsza od reszty pierwszoligowców

Warmia Traveland Olsztyn wygrała turniej w Nidzicy. W decydującym spotkaniu podopieczni Giennadija Kamielina wygrali 25:24 z Wybrzeżem Gdańsk.

Michał Gałęzewski

Na początek turnieju, w którym wystąpiły cztery zespoły z grupy A I ligi rozegrane zostały półfinały. Wybrzeże Gdańsk w pierwszym spotkaniu przez długi czas miało problemy z Meblami Wójcik Elbląg. Jeszcze w 43. minucie po rzucie Oskara Serpiny, elblążanie prowadzili 18:14. Później jednak dobry okres gry zaliczyli gdańszczanie, rzucając 10 bramek i tracąc w tym czasie zaledwie jedną. Skuteczny był Patryk Abram i ostatecznie Wybrzeże zwyciężyło 24:20.

Następnie naprzeciw siebie stanęły ekipy z Olsztyna i z Malborka. Jeszcze na siedem minut przed końcem spotkania zespół z Malborka po trafieniu Marka Boneczki prowadził 17:14. Później jednak olsztynianie rzucili sześć bramek z rzędu i po trafieniu Sebastiana Koledzińskiego było jasne, że Warmia Traveland tego meczu nie przegra. Ostatecznie zakończył się on rezultatem 20:18.

W meczu o 3. miejsce zmierzyły się ze sobą zespoły z Malborka i z Elbląga. Podobnie jak poprzednie spotkania, również to było bardzo wyrównane. Meble Wójcik potrafiły wyjść na trzybramkowe prowadzenie, by chwilę później gracze z Malborka zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 26:24 dla drużyny Dariusza Molskiego, a osiem bramek rzucił Jakub Malczewski.

Jeszcze większe emocje miały miejsce w finale turnieju. W nim aż do 26. minuty żadna drużyna nie potrafiła wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednego trafienia! Wówczas po rzucie Radosława Dzieniszewskiego, było 13:11. Wybrzeże zdołało jednak doprowadzić do wyrównania, a gdy na listę strzelców wpisał się Abram, na cztery minuty przed końcem gdańszczanie prowadzili 23:21. Czerwono-biało-niebiescy mieli przewagę jeszcze na minutę przed końcem po celnym trafieniu Adriana Kondratiuka. W ostatnich sekundach Warmia Traveland rzuciła dwie decydujące bramki i ostatecznie zwyciężyła 25:24.

Wybrzeże Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 24:20 (10:12)

Najwięcej bramek dla Wybrzeża: Abram 5, Rogulsi 5, Kondratiuk 4.

Najwięcej bramek dla Mebli Wójcik: Szopa 4, Serpina 4, Tórz 3, Malandy 3.

Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 20:18 (8:10)

Najwięcej bramek dla Warmii Traveland: Dzieniszewski 7, Królik 7, Koledziński 4.

Najwięcej bramek dla Polskiego Cukru Pomezanii: Wiak 8, Michałów 2, Boneczko 2, Maluchnik 2, Dawidowski 2.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 24:26 (13:15)

Najwięcej bramek dla Polskiego Cukru Pomezanii: Michałów 4, Wiak 4, Boneczko 4.

Najwięcej bramek dla Mebli Wójcik: Malczewski 8, Nowakowski 6, Netz 5.

Warmia Traveland Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 25:24 (12:11)

Najwięcej bramek dla Warmii Traveland: Paweł Deptuła 7, Dzieniszewski 5, Królik 5.

Najwięcej bramek dla Wybrzeża: Bednarek 6, Kornecki 5.