Barcelona nie zdobędzie IHF Super Globe! Lisy lepsze od drużyny Syprzaka!

Szczypiorniści FC Barcelony Lassa nie obronią tytułu Klubowych Mistrzów Świata wywalczonych przed rokiem. Drużyna Kamila Syprzaka we wtorkowym półfinale rozgrywek sensacyjnie uległa Füchse Berlin! Polak zdobył 1 bramkę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Katalończycy chyba do tej pory nie wiedzą w jaki sposób dali sobie wydrzeć zwycięstwo we wtorkowym meczu z Lisami. Jeszcze w 58. minucie po 11 bramce Kiriła Łazarowa Barcelona wygrywała 25:23 i pewnie zmierzała po wygraną. Ostatnie słowa należały jednak do triumfatorów Pucharu EHF.

Na niespełna dwie i pół minuty przed końcową syreną kontaktową bramkę dla Füchse zdobył obrotowy Jesper Nielsen. Barcelona w kolejnej akcji nie wykorzystała swojej szansy na przypieczętowanie triumfu, z czego skorzystali zawodnicy niemieckiej drużyny. Rzut karny wywalczył Petar Nenadić, z parkietu usunięty został Victor Tomas, a do remisu 25:25 doprowadził w 59. minucie Bjarki Elisson.

Islandczyk wkrótce został bohaterem Füchse, już po końcowej syrenie wykorzystując kolejny rzut karny. Wcześniej próbę Raula Entrerriosa zatrzymał jeszcze Petr Stochl, dzięki czemu Lisy miały blisko minutę na rozegranie ostatniej akcji. Trafienie Elissona dało im sensacyjną wygraną.

W finale IHF Super Globe podopieczni Erlingura Richardssona zagrają z MKB-MVM Veszprém, które w drugim wtorkowym półfinałowym meczu pokonało Sydney University 29:17. Ekipa z Australii postawiła jednak mistrzom Węgier twarde warunki, jeszcze w 48. minucie przegrywając tylko 17:21. Veszprém w pozostałych dwunastu minutach gry nie straciło jednak bramki, do swojego konta dopisując w tym czasie osiem trafień.

3 bramki dla ekipy z Sydney zdobył Tomasz Szklarski, a raz na listę strzelców wpisał się Mateusz Kroczek. Również 1 bramkę w spotkaniu z Füchse zdobył Kamil Syprzak. W czwartek wspomniane trio stanie na przeciw siebie w meczu o 3. miejsce turnieju.