Warmia Olsztyn poległa w Poznaniu, Bartosz Badowski MVP spotkania

Grający przed własną publicznością zawodnicy Domana Leitgebera pokonali faworyzowanego rywala i zdobyli dwa punkty w meczu inauguracyjnym.

Michał Halski

Jak przystało na pierwszy mecz sezonu nie brakowało emocji, obie ekipy od pierwszej minuty pokazywały, że dobrze przepracowały okres przygotowawczy. Premierową bramkę w nowym sezonie zdobył Maciej Tokaj wyprowadzając MKS na prowadzenie. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, a znakomitą akcją popisał się Karol Królik. Przyjezdni minutę później mieli szansę na wyjście na prowadzenie ale rzut karny wykonywany przez Radosława Dzieniszewskiego obronił Bartosz Badowski.

Gra była bardzo wyrównana i obfitowała w emocje jak i błędy zarówno z drużynie gospodarzy jak i gości. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. W szeregach Warmii Olsztyn było widać dobrą współpracę z skrzydłami i obrotowym, natomiast w ekipie MKS-u Poznań dobrze funkcjonowała bramka, gdzie z każdą minutą co raz lepiej prezentował się Bartosz Badowski. Dodatkowo znakomicie grał nowy nabytek Miłosz Bekisz. Wyrównana gra toczyła się do 29. minuty, od tego momentu gospodarze zdobyli dwie bramki pod rząd i prowadzili do przerwy 12:10.

W drugiej połowie poznaniacy zacieśnili obronę, podopieczni Giennadija Kamielina mieli problemy z sforsowaniem bramki przeciwnika. Zawodnicy Domana Leitgebera skrpulatnie to wykorzystywali i wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Na dziesięć minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili już róźnicą sześciu trafień. Zawodnicy Warmii starali się odrabiać straty ale dobrze dysponowany tego dnia Bartosz Badowski zamurował bramkę. Ostatecznie to poznaniacy cieszyli się z pierwszych dwóch punktów w tym sezonie.

MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 27:22 (12:10)

MKS: Góral, Badowski - Tokaj 7, Bekisz 6/2, Pochopień 4, Przedpełski 3, Łączkowiak 3, Leder 2, Klopsteg 1, Bartłomiejczyk 1, Narożny, Niedzielski, Niedzielak.