PGNiG Superliga Mężczyzn: Pogoń poległa w Zabrzu! Miedziowi z wygraną

Górnik Zabrze zakończył znakomitą serię meczów bez porażki Pogoni Szczecin. W sobotę Portowcy przegrali na Górnym Śląsku aż 28:36. Pierwszą wygraną w sezonie odniosło Zagłębie Lubin, a KS Azoty Puławy rozbiły natomiast PGE Stal Mielec.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Cztery sobotnie spotkania 4. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn dostarczyły sporej dawki emocji. Otwierający weekendowe zmagania mecz MMTS-u Kwidzyn z Gwardia Opole zakończył się drugim triumfem zespołu Patryka Rombla w sezonie. MMTS praktycznie od początku zawodów był stroną przeważającą i w drugiej połowie bez większych problemów utrzymywał cztero lub pięciobramkową przewagę.

Kwidzynianie wygrali w sobotnim starciu 25:23. Zwycięstwo różnicą dwóch goli odnieśli również gracze Zagłębia Lubin, którzy wygrali w Legionowie 24:22. Dla ekipy trenera Pawła Nocha były to pierwsze punkty w tegorocznej kampanii. Zagłębie rozpoczęło starcie od mocnego uderzenia i w 12. minucie prowadziło już 7:2. Przed przerwą gospodarze odrobili jednak straty i do końca meczu trwała zacięta walka o wygraną. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej Miedziowi.

Po czterech meczach bez porażki pierwszej klęski w tym sezonie doznali gracze Pogoni Szczecin. Portowcy zostali rozbici w sobotę przez nabierający rozpędu Górnik Zabrze. Ekipa Mariusza Jurasika w pełni zdominowała swych rywali jeszcze przed przerwą, w drugiej połowie odskakując nawet na dystans 10 bramek.

Równie łatwo w meczu z PGE Stalą Mielec poradziły sobie KS Azoty Puławy. Czeczeńcy na parkiet brązowych medalistów minionego sezonu przyjechali już bez Grzegorza Sobuta, który podpisał umowę w Głogowie. Azoty rozpoczęły mecz od prowadzenia 8:1, które całkowicie ustawiło dalszy przebieg zawodów. Do przerwy puławianie wygrali 20:9, w całym meczy triumfując 33:24.