Udana rehabilitacja Warmii Traveland. Pewna wygrana olsztynian ze Spójnią

Warmia Traveland Olsztyn pokazała się z bardzo dobrej strony w meczu ze Spójnią Gdynia. Po porażce w Poznaniu, podopieczni Giennadija Kamielina wygrali ze Spójnią Gdynia aż 30:21.

Michał Gałęzewski

Po pierwszej kolejce w dużo lepszych nastrojach byli szczypiorniści z Gdyni. Po zwycięstwie z Wolsztyniakiem Wolsztyn, drużyna prowadzona przez Marcina Markuszewskiego była liderem grupy A. Warmia Traveland przegrała natomiast z MKS-em w Poznaniu.

Niedzielne spotkanie było wyrównane tylko do 11. minuty. Wówczas po bramce Bogdana Oliferchuka, Spójnia prowadziła 5:4. Później jednak gospodarze zaczęli budować swoją przewagę. Duża w tym zasługa Marcina Malewskiego, który przez całe spotkanie rzucił jedenaście bramek. To po jego rzucie w 18. minucie gospodarze prowadzili 12:7.

Tuż przed przerwą Warmia Traveland dorzuciła jeszcze cztery bramki z rzędu i gdy na listę strzelców po raz pierwszy spotkaniu wpisał się Radosław Dzieniszewski, olsztynianie prowadzili 18:10. spójnia nie miała nic do stracenia. Dla zespołu z Trójmiasta dwie bramki z rzędu rzucił Mateusz Wróbel i na niecały kwadrans przed końcem spotkania było 21:17.

Wtedy jednak Warmia Traveland ponownie zaczęła przeważać. W końcówce ekipa z Olsztyna dorzuciła jeszcze kilka bramek i ostatecznie zwyciężyła 30:21. Była to pierwsza wygrana drużyny Giennadija Kamielina w tym sezonie. Co ciekawe po dwóch kolejkach aż osiem drużyn ma na swoim koncie dwa punkty.

Warmia Traveland Olsztyn - Spójnia Gdynia 30:21 (18:10)

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Malewski 11, Deptuła Paweł 4, Kopyciński 4, Królik 4, Dzieniszewski 3, Żółtak 2, Kondracki 2 oraz Deptuła Piotr, Hegier, Sikorski, Krawczyk, Koledziński.