Vistal Gdynia lepszy w derbach Pomorza. Wicemistrzynie wracają do gry?

Nie było niespodzianki w derbach województwa pomorskiego. UKS PCM Kościerzyna przegrał z Vistalem Gdynia 20:33. Drużyna gości rozkręcała się z minuty na minutę i ostatecznie odniosła kontrolowane zwycięstwo.

Michał Gałęzewski

Faworytkami środowego spotkania były zawodniczki Vistalu Gdynia, które co prawda przed derbami województwa miały tylko dwa punkty przewagi nad UKS-em PCM, jednak po wicemistrzostwie Polski w ubiegłym sezonie z pewnością były faworytkami tego meczu.

Od początku meczu UKS PCM grał jednak dobrze w obronie, a do tego dochodziła niezła postawa w ataku. Dzięki temu po trafieniu Karoliny Mokrzkiej, w 9. minucie spotkania było 4:2 dla UKS-u PCM. Na ostatnie prowadzenie w meczu zawodniczki z Kościerzyny wyszły w 14. minucie, gdy skutecznym rzutem na 6:5 popisała się Adrianna Górna.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego zaczęły się jednak rozkręcać. Bramki dla Vistalu rzucały różne zawodniczki, a po trafieniu Emilii Galińskiej, w 26. minucie meczu na tablicy wyników widniał już rezultat 8:13. Ostatecznie po udanym karnym Moniki Kobylińskiej, pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 10:14.

Na początku drugiej połowy spotkania gospodynie zaczęły walczyć o zmianę rezultatu. W 33. minucie meczu, gdy udanym rzutem popisała się Martyna Borysławska, było już tylko 13:15. W tym momencie cztery kolejne bramki rzuciły gdynianki i gdy kolejną trafiła Dunja Tasić, było już 13:19.

Przewaga Vistalu powiększała się z minuty na minutę. Gdynianki szybko wyszły na ośmiobramkowe prowadzenie. Dodatkowo od 51. do 58. minuty pokonały bramkarkę rywalek kolejnych sześć razy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:35. Co ciekawe w zespole z Gdyni wszystkie zawodniczki z pola, które weszły na boisko rzuciły przynajmniej jedną bramkę.

UKS PCM Kościerzyna - Vistal Gdynia 20:33 (10:14)

UKS PCM: Brzezińska, Kordunowska-Lupa - Belter 6, Górna 4, Mokrzka 3, Jakubowska 3, Borysławska 2, Żukowska 1, Wójcik 1 oraz Dzienisz, Wasak, Sus, Białek.