Czuwaj się postawił, ale poległ w Legnicy

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica odnieśli drugie w sezonie zwycięstwo. W sobotę pokonali 36:27 Czuwaj Przemyśl po meczu, którego końcowy wynik jest nieco mylący.

Paweł Jantura

Harcerze pokazali w hali przy Lotniczej, że są charakterną drużyną. Na mecz do Legnicy dotarli nie dość, że po ośmiogodzinnej podróży, to jeszcze w wąskim składzie. Trener Przemysław Korobczak do dyspozycji miał trzech bramkarzy oraz ośmiu graczy w polu.

Mimo to Czuwaj legniczanom poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko. Goście z Przemyśla prowadzili przez większość spotkania (najwyżej w 26 min. - 16:13), skrzętnie wykorzystując słabą postawę Siódemki w pierwszej połowie. Podopieczni Piotra Będzikowskiego w pierwszych 30 minutach odnotowali 15 strat! To przełożyło się na 7 bramek z kontr dla Harcerzy.

- Trudno o dobry wynik przy takiej masie błędów. Po przerwie rywale jednak wyraźnie osłabli, a my wzięliśmy się w garść. Poprawiliśmy obronę i skuteczność w ataku. W efekcie odnieśliśmy zwycięstwo, ale musieliśmy się na nie solidnie napracować - mówił po meczu obrotowy Mateusz Płaczek, który w sobotni wieczór był najskuteczniejszym graczem Siódemki.

Na wyrównaną walkę gościom sił wystarczyło jeszcze tylko na dziesięć minut drugiej połowy. W 38 min. Siódemka wyszła na prowadzenie 20:19 po trafieniu ze skrzydła Kacpra Majewskiego i nie oddała go już do końcowej syreny. Więcej. Z minuty na minutę powiększała ją przy rosnącej bezradności rywali.

W bramce zaczął szaleć Łukasz Mazur (16 udanych interwencji w całym meczu), a w ataku Mateusza Płaczka zaczął wspomagać Kamil Mosiołek i Bartosz Nastaj. Ostatecznie Siódemka wygrała i to wysoko, bo różnicą dziewięciu bramek.

- Trzeba przyznać, że końcowy rezultat nie odzwierciedla do końca tego, co działo się na parkiecie. Choć wygraliśmy zasłużenie - twierdzi szkoleniowiec Siódemki Miedź Piotr Będzikowski.

Siódemka Miedź Legnica - Czuwaj Przemyśl 36:27 (15:16)

Siódemka: Mazur - Szuszkiewicz 1, Antosik 1 (1), Płaczek 8, Czuwara 5, Nastaj 4, Wita 1, Piwko 3, Majewski 3, Cegłowski 4 (3), Mosiołek 6, J. Będzikowski, Skiba.

Kary: 8 min. (Skiba - 4, Cegłowski - 2, Nastaj - 2). Karne: 4/5.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski - Makowiejew 1, Puszkarski 4, Dejnaka 2, Stołowski 7 (1), Kulka 2, Żak, Piechnik 4, Kroczek 7.

Kary: 10 min. ( Makowiejew - 4, Puszkarski - 2, Dejnaka -2, Żak - 2). Karne: 1/2.

Sędziowali: A. Gratunik, M. Wołowicz (Zielona Góra).