Beniaminek się rozkręca. Moto-Jelcz lepszy od Olimpii Piekary Śląskie

W sobotę w hali w Siechnicach beniaminek I ligi - LKPR Moto-Jelcz Oława pokonał Olimpię Piekary Śląskie 27:25. Osiem bramek dla gospodarzy zdobył Tomasz Pokora. Szczególnie w drugiej połowie było dużo kar.

Michał Gałęzewski

LKPR Moto-Jelcz Oława jest beniaminkiem I ligi, jednak w składzie tej drużyny znajduje się wielu doświadczonych zawodników. Olimpia Piekary Śląskie przystąpiła do meczu w Siechnicach w bardzo dobrych nastrojach, gdyż podopieczni Sławomira Szenkela wygrali dwa pierwsze spotkania.

Mecz zaczął się jednak dobrze dla gospodarzy. W 9. minucie po rzucie Grzegorza Garbacza Moto-Jelcz wyszedł na prowadzenie 7:2, które później podwyższył do sześciu trafień różnicy! Zawodnicy z Piekar Śląskich nie chcieli jednak odpuszczać. Dobrą skuteczność zaliczył Mariusz Kempys i po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 14:11.

Początek drugiej połowy, to prawdziwa kanonada ze strony zespołu gości. W ciągu pięciu minut odrobili oni całą stratę i po rzucie Arkadiusza Kowalskiego był już remis 15:15. Mecz zaczął się od nowa, gospodarze zdołali jednak ponownie wyjść na kilkubramkowe prowadzenie.

Od 36. do 49. minuty LKPR Moto-Jelcz stracił trzy bramki, pokonując w tym czasie bramkarza gości ośmiokrotnie. Gdy do bramki Olimpii trafił Tomasz Pokora, było więc już 23:18. Co prawda Olimpia zdołała zmniejszyć szybko stratę do dwóch bramek, jednak oławianie nie dali się bardziej zbliżyć rywalowi i ostatecznie wygrali 27:25. Co ciekawe tylko w 2. połowie obie drużyny zostały ukarane 24 minutami kar.

LKPR Moto-Jelcz Oława - Olimpia Piekary Śląskie 27:25 (14:11)

LKPR Moto-Jelcz: Schodowski, Młoczyński, Pawlak - Pokora 8, Garbacz 4, Herudziński 3, Paluch 3, Kijek 2, Olejniczak 2, Górniak 2, Markiewicz 1, Klinger 1 oraz Rutkowski.