Ruch pokonany. Start nadal bez porażki

Elbląski Start kontynuuje zwycięską passę. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy bez problemów pokonały chorzowski Ruch 25:20 i wywalczyły kolejne dwa punkty.

Anna Dembińska

Faworytem pojedynku pomiędzy Startem a Ruchem były gospodynie. Piłkarki EKS-u świetnie rozpoczęły sezon i nie doznały jeszcze smaku porażki, czego nie można powiedzieć o chorzowiankach. Podopieczne Adama Wodarskiego trzykrotnie schodziły z parkietu pokonane i tylko raz zwyciężyły. Warto dodać, że w ekipie przyjezdnych od tego sezonu gra Lidia Żakowska, była zawodniczka EKS-u, a teraz liderka swojej drużyny.

Wynik meczu otworzyła Karolina Jasinowska i jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie przyjezdnych w tym meczu. Gospodynie dobrze rozpoczęły mecz i po 8 minutach prowadziły 4:1. W kolejnych akcjach obie siódemki myliły się wielokrotnie i bramki nie padały. Niemoc strzelecką przerwała w końcu Lidia Żakowska, a chwilę później do siatki trafiła Agnieszka Drażyk i tablica wyników wskazywała 5:4. W kolejnych minutach meczu kibice zgromadzeni w hali CSB obserwowali jednostronne widowisko. Start zupełnie zdominował rywalki i rzucił aż dziesięć bramek, a stracił w tym czasie tylko dwie. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 15:6.

Zaraz po wznowieniu na dziesięciobramkowe prowadzenie wyprowadziła gospodynie Aleksandra Kwiecińska. Kolejne minuty to naprzemienne seryjne zdobywanie bramek. W 40. minucie, po bramce Pauliny Muchockiej, EKS prowadził 20:12 i przez długi okres gry utrzymywał wysokie prowadzenie. Zawodniczki Ruchu zerwały się do odrabiania start dopiero w 55. minucie. Od tego czasu trafiły do siatki czterokrotnie i zakończyły mecz wynikiem 25:20. Warto nadmienić, że świetne interwencje między słupkami miała Monika Ciesiółka, która wielokrotnie stopowała elblążanki.

Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 25:20 (15:6)

Start: Szywerska, Sielicka - Dankowska 4, Kwiecińska 4, Świerżewska 4, Waga 3/3, Jędrzejczyk 3, Szopińska 3, Muchocka 2, Pinda 1, Gerej 1, Balsam, Matuszczyk, Hawryszko, Romanowiz, Lisewska.
Kary: 8 minut (Matuszczyk, Dankowska, Muchocka, Kwiecińska)
Karne: 3/3

Ruch: Ciesiółka, Montowska, Krupa - Żakowska 7, Rodak 6/3, Drażyk A. 2, Krzymińska 2, Masłowska 1, Doktorczyk 1, Jasinowska 1, Drażyk M., Tracz, Beczek, Stokowiec.
Kary: 8 minut (Krzymińska x2, Drażyk Agnieszka x2)