Bauhaus Liga ASOBAL: Spacerek Barcelony i 2 bramki Syprzaka

Piąte zwycięstwo w rozgrywkach Bauhaus Ligi ASOBAL odnieśli w środę zawodnicy FC Barcelony Lassa. Drużyna Kamila Syprzaka pokonała BM Guadalajara 40:24. Polak zdobył 2 bramki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mistrzowie Hiszpanii po raz kolejny w tym sezonie nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem ligowego zwycięstwa. Po kwadransie rywalizacji Barcelona wygrywała już 12:5, a jeszcze przed przerwą jej przewaga wzrosła do 10 goli (21:11). Druga połowa to nadal pełna dominacja ekipy Xaviera Pascuala.

Zważywszy na napięty harmonogram gier, szkoleniowiec katalońskiego zespołu zdecydował się na spore rotacje składu w trakcie środowego meczu. W efekcie wszyscy gracze FCB, którzy pojawili się na parkiecie (poza Danielem Dujszebajewem) zdobyli chociaż jedną bramkę.

Dwa trafienia w środowym spotkaniu zanotował Kamil Syprzak. Polski obrotowy wykorzystał jednak tylko dwie z pięciu prób (40-procentowa skuteczność). 24-latek otrzymał też żółtą kartkę.

Najlepszymi strzelcami Barcelony byli Aitor Arino, Eduardo Gurbindo, Gudjon Valur Sigurdsson, Filip Jicha i Kirił Łazarow, którzy zdobyli po 5 bramek. Gwiazdą spotkania był jednak Danijel Sarić, który odbił aż 11 z 22 rzutów rywali i występ zakończył z 50-procentową skutecznością.

Barcelona przewodzi rozgrywkom Bauhaus Ligi ASOBAL z pięcioma zwycięstwami na koncie w pięciu meczach. Drugie w tabeli Naturhouse La Rioja również nie straciło jeszcze choćby punktu.