Druga wygrana Korony Handball Kielce

W meczu I ligi kobiet Korona Handball Kielce pokonała MTS Kwidzyn 26:23. Gospodynie już dwie minuty przed końcem prowadziły różnicą ośmiu bramek. Nawrót MTS-u nastąpił zdecydowanie za późno.

Michał Gałęzewski

Jeszcze w ubiegłym sezonie to Korona Handball Kielce była beniaminkiem I ligi. Tym razem to MTS Kwidzyn nabiera doświadczenia. Drużyna z województwa świętokrzyskiego drugi raz z rzędu zmierzyła się z zespołem, który grał w ubiegłym sezonie w I lidze.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że zdecydowany faworyt spotkania jest w wysokiej formie. Już w ósmej minucie po rzucie Agnieszki Małeckiej gospodynie prowadziły 4:0 i wydawało się, że nic im nie grozi. Później jednak MTS po rzucie Martyny Żukowskiej na 7 minut przed przerwą zbliżył się na 10:9.

Pod koniec pierwszej części spotkania podopieczne Tomasza Popowicza ponownie "odjechały" i zakończyły ją wynikiem 13:9. Po zmianie stron Korona Handball ponownie wyszła na wysoką przewagę. Na dwie minuty przed końcem po trafieniu Sandry Zimnickiej, było już 25:19.

W samej końcówce bardzo dobrą serię zaliczyły zawodniczki prowadzone przez Edyty Majdzińskiej. Rzuciły cztery bramki tracąc tylko jedną. Na odrobienie straty było zdecydowanie za późno. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 26:23 i Korona Handball ma na swoim koncie już cztery punkty.

- Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, ale w momentach wyższego prowadzenia wkradała się dekoncentracja, przez co było dużo strat. Musimy nad tym popracować. Dziękujemy całym zespołem za wspaniały doping naszej kieleckiej publiczności - powiedział Tomasz Popowicz, trener kieleckiej drużyny.

Korona Handball Kielce - MTS Kwidzyn 26:23 (13:10)

Korona Handball: Januchta - Tutaj 7, Nowak 5, Małecka 5, Rozmus 3, Zimnicka 2, Rosińska 2, Kędzior 1, Skowrońska 1 oraz Więckowska, Czubaj, Cwynar.