Sokół Browar znów wygrywa. Licealiści z Gdańska pokonani

Po wysokiej porażce w Pucharze Polski szczypiorniści Sokoła Browar Kościerzyna w lidze po raz kolejny zwyciężyli. Podopieczni Andrzeja Gryczki wygrali z SMS-em ZPRP Gdańsk 30:27.

Od początku spotkania niezwykle skuteczny był Mariusz Czaja. Później dołączyli do niego Szymon Kmieć i Krzysztof Jasowicz, po czym Sokół Browar Kościerzyna wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Zespół z Kaszub po remisie w Malborku i dotkliwej porażce w Pucharze Polski w Gdańsku miał szansę znów wygrać i choć na chwilę zostać samodzielnym liderem tabeli.

Zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk nie zamierzali jednak odpuszczać. Ambitni licealiści złapał wiatr w żagle, a gdy w 22. minucie do kościerskiej bramki trafił Piotr Jarosiewicz, to gracze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wyszli na prowadzenie 13:12. O wygranej pierwszej połowie przez Sokół Browar zadecydowały dwie bramki Łukasza Szali w samej końcówce.

Po zmianie stron żaden z zespołów nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. Taka wymiana ciosów toczyła się do 51. minuty spotkania. Wtedy gospodarze pokonali bramkarza rywali trzy razy z rzędu i nie oddali prowadzenia do samego końca, ostatecznie zwyciężając 30:27.

Sokół Browar Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 30:27 (17:16)

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Czaja 6, Lisiewicz 6, Szala 6, Jasowicz 4, Kmieć 2, Kuczyński 2, T.Bronk 1, Reichel 2, Bednarek 1 oraz Piechowski, A.Bronk. Karne: 1/1. Kary: 6 min.

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Moryto 6, Jarosiewicz 5, Salacz 5, Sićko 4, Marszałek 4, Skuciński 2, Krzyżanowski 1 oraz Ziółkowski, Harasymek, Pedryc, Piekarski. Karne: 2/2. Kary: 12 min.

Kary: Sokół Browar - 6 min. (Jasowicz 2 min., Reichel 2 min., Kuczyński 2 min.), SMS ZPRP - 12 min. (Skuciński 6 min. - cz.k., Moryto 2 min., Marszałek 2 min., Piekarski 2 min.). Sędziowie: Kamrowski (Cedry Wielkie, Godzina (Tczew). Widzów: 250.