LM: Vive Tauron Kielce - IFK Kristianstad na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Kamil Kołsut
Vive Tauron Kielce z łatwością pokonał na własnym parkiecie IFK Kristianstad 35:27. Mistrzowie Polski mogli zwyciężyć dużo wyżej, w drugiej połowie przytrafił im się jednak kilkunastominutowy przestój. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. O 18:00 Polska zagra ze Słowacją w eliminacjach mistrzostw Europy.
Skomentuj 0
60 min. - 35:27 - I kolejna bomba Branko Vujovicia! 17-latek fantastycznie wprowadził się na parkiet, ustalając wynik meczu. W kolejnej akcji Szwedzi zdążyli jeszcze stracić piłkę, a kontrę zmarnował Grzegorz Tkaczyk.
Skomentuj 0
59 min. - 34:27 - Strata Szwedów, kontratak i gol Piotra Chrapkowskiego, który wrócił dziś na parkiet po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją.
Skomentuj 0
58 min. - 33:27 - Branko Vujović pojawił się na parkiecie i błyskawicznie rzutem z obejścia zdobył swoją bramkę.
Skomentuj 0
57 min. - 32:27 - Denis Buntić został ukarany wykluczeniem, a bramkę dla IFK zdobył Jamali. Po chwili w słupek trafił Karol Bielecki, a kontrę rywali wykończył Kristian Bjornsen. Vive w ostatnim kwadransie gra fatalnie.
Skomentuj 0
57 min. - 32:25 - Talant Dujszebajew poprosił o przerwę i zrugał swoich zawodników. To przyniosło skutek. Kolejny atak pozycyjny kielczanie zagrali już spokojnie, do pewnej piłki, a trafił Tobias Reichmann.
Skomentuj 0
  • 56 min. - 31:25 - Znów pomylił się Grzegorz Tkaczyk, a do siatki trafił Jamali. Kielczanie rozluźnieni. Za bardzo. Kolejna strata, szybki atak Szwedów i gol Kristiana Bjornsena. Talant Dujszebajew wściekły.
    Skomentuj 0
    55 min. - 31:23 - Grzegorz Tkaczyk popełnił błąd w ataku, a Fredric Petterson trafił w poprzeczkę.
    Skomentuj 0
    53 min. - 31:23 - Karol Bielecki spudłował po raz trzeci z rzędu. Kolejną bramkę dla IFK zdobył za do Anton Lindskog, który jest dziś bezbłędny (5/5).
    Skomentuj 0
    53 min. - 31:22 - Na kole pojawił się Tobias Reichmann, który wykorzystał podanie od Bunticia. Niemiec jest dziś bezbłędny. 4/4. Dla rywali trafił z kolei Lindskog.
    Skomentuj 0
    51 min. - 30:21 - Wyborne podanie Tkaczyka i gol Julen Aguinagalde. Odpowiedział także obrotowy, Anton Lindskog.
    Skomentuj 0
    50 min. - 29:20 - Kielczanie po przerwie nie są już tak skuteczni, jak w pierwszej połowie. Na bramkę rywali podopieczni Talanta Dujszebajewa rzucają z 64- procentową skutecznością.
    Skomentuj 0
    50 min. - 29:20 - Imal Jamali zawisł w powietrzu i wyczekał Sego, zdobywając dwudziestą bramkę dla Szwedów. Karol Bielecki trafił z kolei w poprzeczkę.
    Skomentuj 0
    49 min. - 29:19 - Tollbring wykorzystał rzut karny. Po drugiej stronie boiska faulowany był Julen Aguinagalde. Rzut karny fatalnie przestrzelił jednak Denis Buntić.
    Skomentuj 0
    48 min. - 29:18 - TAK JEST! Przepiękna akcja Vive! Grzegorz Tkaczyk popisał się efektowną wrzutką, a bramkarza pokonał Tobias Reichmann. Gospodarze się bawią.
    Skomentuj 0
    47 min. - 28:18 - Karol Bielecki zmarnował dobrą okazję, a szybka akcja Szwedów zaowocowała golem. Bramkowy zastój przełamany.
    Skomentuj 0
    46 min. - 28:17 - Fredric Petterson faulował Jureckiego i najbliższe dwie minuty spędzi na ławce. Kielczanie stracili piłkę, ale po chwili znakomitym blokiem popisał się Grzegorz Tkaczyk.
    Skomentuj 0
    45 min. - 28:17 - Rzut karny dla gości. Kristian Bjornsen trafił w słupek. To nie jest jego dzień. Najlepszy strzelec IFK w tym meczu tylko 3/5.
    Skomentuj 0
    45 min. - 28:17 - Spokojny atak pozycyjny kielczan i gol Krzysztofa Lijewskiego, który wykorzystał podanie Jureckiego. W obronie gospodarzom przytrafił się za to moment dekoncentracji. Wykluczony Uros Zorman.
    Skomentuj 0
    44 min. - 27:17 - Rzut karny. A faulowany był... Uros Zorman. Dwuminutowe wykluczenie dla Jamaliego. Julen Aguinagalde z siódmego metra najpierw obił poprzeczką, a następnie trafił w słupek.
    Skomentuj 0
    43 min. - 27:17 - Piłka przypadkowo wpadła w ręce Hanischa, który pokonał Marina Sego.
    Skomentuj 0
    42 min. - 27:16 - Kristian Bjornsen znów trafił ze skrzydła. W odpowiedzi świetne podanie Jureckiego na gola zamienił Ivan Cupić. Festiwal pięknej gry trwa.
    Skomentuj 0
    40 min. - 26:15 - Szwedzi zmarnowali kolejną akcję. W ataku faulowany był Krzysztof Lijewski, a dwuminutowym wykluczeniem sędziowie nagrodzili Antona Lindskoga. Z rzutu karnego trafił Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    38 min. - 25:15 - Iman Jamali trafił z drugiej linii. To jego pierwszy gol w tym meczu, choć wcześniej próbował już pięć razy. Dla kielczan bramkę pięknym, technicznym rzutem ze skrzydła zdobył Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    37 min. - 24:14 - Tym razem mistrzowie Polski pomylili się w ataku, a do siatki ze skrzydła trafił Kristian Bjornsen. Odpowiedź bezbłędna: wybornym lobem bramkarza pokonał Uros Zorman.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    36 min. - 23:13 - Jamali rzucił niecelnie, a kontratak bezbłędnie wykończył Mateusz Jachlewski. Kielczanie się bawią. Przewaga rośnie.
    Skomentuj 0
    35 min. - 22:13 - Uros Zorman w pierwszej połowie głównie naciągał rywali na faule. Teraz sam trafił do siatki po indywidualnej akcji.
    Skomentuj 0
    33 min. - 21:13 - Michał Jurecki zgubił piłkę w ataku. Błąd na szczęście popełnili też rywale.
    Skomentuj 0
    32 min. - 21:13 - Na początek po jednym trafieniu z obu stron. Swoją pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Jerry Tollbring.
    Skomentuj 0
    Druga połowa wystartowała.
    Skomentuj 0
    Vive Tauron Kielce do przerwy prowadzi z IFK Kristianstad 20:12. Mistrzowie Polski udzielają Szwedom lekcji gry w piłkę ręczną. Gospodarze rzucają dziś na bramkę rywali z imponującą, 77-procentową skutecznością. Pięć trafień zaliczył Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    30 min. - 20:12 - Siedem sekund przed przerwą faulował Denis Buntić. Chorwat został ukarany wykluczeniem, a rzut karny wykorzystał Kristian Bjornsen.
    Skomentuj 0
    30 min. - 20:11 - Manuel Strlek rzutem ze skrzydła wbił kolejny gwóźdź do szwedzkiej trumny. Absolutna dominacja mistrzów Polski.
    Skomentuj 0
    29 min. - 19:11 - Kielczanie pomylili się w ataku, a do kontry ruszył Kristian Bjornsen. Podanie przechwycił jednak Marin Sego!
    Skomentuj 0
    28 min. - 19:11 - Tobias Reichmann na dwa tempa trafił ze skrzydła. Przepiękny gol! Szwedzi odpowiedzieli trafieniem Lindskoga z koła.
    Skomentuj 0
    27 min. - 18:10 - Szwedzi trafili z koła, odpowiedział atomowym rzutem z drugiej linii Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    26 min. - 17:9 - Wszystko wraca do normy. Gol Julen Aguinagalde i wykluczenie dla rywali.
    Skomentuj 0
    26 min. - 16:9 - Szwedzi wreszcie dobrze spisali się w tyłach. Przy grze pasywnej rzucać musiał Grzegorz Tkaczyk, a piłkę pewnie odbił bramkarz rywali. Dla IKF trafił Anton Lindskog.
    Skomentuj 0
    24 min. - 16:8 - Popisowa akcja kielczan. Karol Bielecki zanotował kolejną asystę, a do bramki trafił Julen Aguinagalde. W odpowiedzi błąd obrony Vive wykorzystał Albin Lagergren.
    Skomentuj 0
    23 min. - 15:7 - Karol Bielecki przytomnie zagrał na skrzydło do Tobias Reichmann, a ten pewnym rzutem pokonał bramkarza. W odpowiedzi przez obronę kielczan przedarł się Richard Hanisch.
    Skomentuj 0
    22 min. - 14:6 - Grzegorz Tkaczyk z łatwością przedarł się przez obronę rywali i wystawił piłkę na tacy Julenowi Aguinagalde. A Szwedzi po chwili znów pomylili się w ataku.
    Skomentuj 0
    21 min. - 13:6 - Ola Lindgren znów poprosił o czas i tym razem przyniosło to skutek. Albin Lagergren trafił z dziewięciu metrów.
    Skomentuj 0
    20 min. - 13:5 - To jest pogrom! Julen Aguinagalde trafia z koła i mistrzowie Polski mają już osiem goli przewagi.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    19 min. - 12:5 - Denis Buntić naprawił swój błąd. Karol Bielecki wypuścił kolegę prawą stroną, a ten bez problemu trafił do siatki. Jamali w odpowiedzi rzucił nad poprzeczką.
    Skomentuj 0
    18 min. - 11:5 - Denis Buntić rzucił niecelnie. O'Sullivan poszedł środkiem, ale piłkę bez problemu odbił Marin Sego.
    Skomentuj 1
    • HDZapora Zgłoś komentarz
      Gdzie jest kolega Miasto Mistrzów!!!!! Ups przepraszam! Zapewne jest na meczu! E Viva Vive!!!;)))
      17 min. - 11:5 - Szczęśliwa akcja Szwedów. Denis Buntić nie upilnował Fredrika Pettersona i obrotowy trafił do siatki.
      Skomentuj 0
      16 min. - 11:4 - I Uros Zorman znów zaskoczył rywali! Piąty rzut karny dla Vive Tauronu. Trzecią bramką w dzisiejszym meczu zdobył Karol Bielecki.
      Skomentuj 0
      15 min. - 10:4 - Jamali z drugiej linii rzucił mocno, ale niecelnie. Uros Zorman poszedł na zewnątrz obok Cederholma i był faulowany. Wykluczenie dla Szweda, rzut karny dla Vive. I gol Julena Aguinagalde.
      Skomentuj 0
      14 min. - 9:4 - Szwedzi nie patyczkują się w obronie i popełniają sporo błędów. Znów rzut karny dla kielczan. Tym razem bramkę zdobył Ivan Cupić.
      Skomentuj 1
      13 min. - 8:4 - Strata kielczan w ataku. Pierwsza dziś kontra IFK Kristianstad i gol Cederholma.
      Skomentuj 0
      12 min. - 8:3 - W defensywie znakomicie spisuje się dziś Michał Jurecki. Teraz to on przechwycił piłkę i po chaotycznym, pełnym kiksów kontrataku trafił do siatki. Odpowiedział O'Siullivan.
      Skomentuj 0
      11 min. - 7:2 - Przewaga rośnie. Kolejny rzut karny i kolejny gol Karola Bieleckiego. Goście są bezradni.
      Skomentuj 0
      10 min. - 6:2 - Iman Jamali rzucił z dziewięciu metrów, ale piłkę z łatwością odbił Marin Sego. Mecz dla mistrzów Polski układa się znakomicie.
      Skomentuj 0
      9 min. - 6:2 - Christian O'Sullivan z łatwością przedarł się przez środek kieleckiej obrony. Odpowiedź Vive jednak błyskawiczna - po szybkim wznowieniu ze skrzydła trafił Ivan Cupić.
      Skomentuj 0
      7 min. - 5:1 - Tym razem Andreas Cederholm znalazł obrotowego, pojedynek ze Szwedem wygrał jednak Marin Sego. Po drugiej stronie boiska rzut karny wykorzystał Karol Bielecki. Ola Lindgren poprosił o czas.
      Skomentuj 1
      6 min. - 4:1 - Kolejna dobra akcja mistrzów Polski w obronie. Strata Szwedów, kontra i gol Mateusza Jachlewskiego.
      Skomentuj 1
      6 min. - 3:1 - Seria błędów z obu stron. Wymiana uprzejmości zakończyła się kontrą Vive, którą na gola zamienił Ivan Cupić.
      Skomentuj 0
      5 min. - 2:1 - Krzysztof Lijewski niezawodny. Złapał piłkę w locie i z siedmiu metrów nie dał szans bramkarzowi rywali.
      Skomentuj 0
      4 min. - 1:1 - Krzysztof Lijewski efektownym rzutem w górny róg pokonał bramkarza rywali. Goście odpowiedzieli popisowym atakiem pozycyjnym i golem z koła.
      Skomentuj 0
      2 min. - 0:0 - Początek meczu nerwowy z obu stron. Najpierw dobrą interwencją popisał się Marin Sego. Po chwili pod drugą bramką faulowany był Krzysztof Lijewski.
      Skomentuj 0
      Trybuny Hali Legionów wypełnione dziś po brzegi.
      Skomentuj 0
      I zaczynamy!
      Skomentuj 0
      Do składu mistrzów Polski wracają Grzegorz Tkaczyk i Piotr Chrapkowski. Vive Tauron: Szmal, Sego - Vujović, Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Buntić, Zorman, Cupić. Kristianstad: L. Larsson, Simić - Björnsen, Lagergren, J. Larsson, Dahlin, Jepson, Tollbring, Pettersson, Cederholm, Jamali, O'Sullivan, Nilsson, Hanisch, Eriksen, Lindskog.
      Skomentuj 0
      Mistrzowie Polski muszą dziś uważać przede wszystkim na kontry i ataki po szybkich wznowieniach. Skrzydłowi Jerry Tollbring i Kristian Bjornsen są w takich sytuacjach zabójczo skuteczni. Dwa tygodnie temu przekonał się o tym Danijel Sarić.
      Skomentuj 0
      - Po losowaniu wszyscy myśleli, że to będzie najłatwiejszy przeciwnik. Byliśmy w błędzie. Już teraz widać, że to młody, dobrze zbudowany zespół. Ich wyniki mówią same za siebie - mówi o Szwedach trener Vive Tauronu, Talant Dujszebajew.
      Skomentuj 0
      IFK Kristianstad to nie ułomki. Szwedzi tydzień temu przegrali wprawdzie z Vardarem Skopje, ale wcześniej potrafili oni pokonać KIF Kolding oraz napsuli mnóstwo krwi Barcelonie.
      Skomentuj 0
      Vive Tauron Kielce za kilkanaście minut zagra z IFK Kristianstad o drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Talanta Dujszebajewa po pokonaniu Montpellier i remisie z Rhein-Neckar Lowen zajmują w tabeli grupy B czwarte miejsce.