El. ME: Słowacja - Polska na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Kamil Kołsut
Polki po meczu pełnym nerwów i błędów wygrały ze Słowaczkami 23:21. Biało-Czerwone awans do finałów mistrzostw Europy mają na wyciągnięcie ręki. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje "na żywo". Już o 20:45 Orlen Wisła Płock zagra w Lidze Mistrzów z THW Kiel.
Skomentuj 0
60 min. - 21:23 - Patrycja Kulwińska z koła nie trafiła. Słowaczki dostały kilkanaście sekund na ostatnią akcję, co zakończyło się rzutem karnym. Wynik ustaliła Martina Skołkowa.
Skomentuj 1
59 min. - 20:23 - Habankowa nie złapała piłki po podaniu do skrzydła. Do końca minuty, Polki przy piłce. Mamy dwa punkty!
Skomentuj 0
59 min. - 20:23 - Polki w osłabieniu rozegrały znakomitą akcję. Karolina Kudłacz-Gloc zbiegła na lewą stronę i korzystając ze świetnej pracy Kulwińskiej trafiła do siatki! Dwie minuty do końca. Tego meczu już nie możemy przegrać.
Skomentuj 0
58 min. - 20:22 - Tothova obroniła rzut Iwony Niedźwiedź z drugiej linii. Martina Skołkowa zmniejsza straty.
Skomentuj 0
57 min. - 19:22 - Modelowy atak pozycyjny w przewadze zakończył się podaniem do koła. Hornakowa rzut jednak podparła!
Skomentuj 0
  • 57 min. - 19:22 - Antoni Parecki nie wytrzymał nerwowo. Drugi trener reprezentacji Polski został ukarany. Biało-Czerwone przez dwie minuty będą grały w osłabieniu. Odżyły nadzieje Słowaczek.
    Skomentuj 0
    56 min. - 19:22 - Tak jest! Najpierw Anna Wysokińska obroniła rzut ze skrzydła, a kilkanaście sekund później szybki atak znakomitym rzutem zwieńczyła Iwona Niedźwiedź.
    Skomentuj 0
    55 min. - 19:21 - Fiłkowa spudłowała. Rywalki nie zdążyły zmienić bramkarki, Polki szansę na powiększenie przewagi jednak zmarnowały. Słowaczki wciąż w grze.
    Skomentuj 0
    54 min. - 19:21 - Agnieszka Jochymek ostro faulowana. Kary jednak nie ma. Ale Polki trafiają! Monika Kobylińska popisała się znakomitym rzutem z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    53 min. - 19:20 - Karolina Zalewska faulowała w ataku. Słowaczki przeprowadziły znakomity atak pozycyjny, a Dominika Hornakowa z dziecinną łatwością uciekła Polkom i zdobyła bramkę.
    Skomentuj 0
    52 min. - 18:20 - Mecz jest pełen błędów i strat. Obie drużyny grają nerwowo. Skuteczność rzutowa zarówno u Polek, jak i u Słowaczek na poziomie 50%.
    Skomentuj 0
    51 min. - 18:20 - Monika Kobylińska była o krok od straty. Polki akcję jednak dokończyły, a niecelny rzut oddała Klaudia Pielesz.
    Skomentuj 0
    49 min. - 18:20 - Brawo! Sędzia sygnalizowała już grę pasywną, a kapitalnym rzutem z drugiej linii popisała się Monika Kobylińska. Jakby tego było mało, w kolejnej akcji słupek obiła Weronika Habankowa.
    Skomentuj 0
    48 min. - 18:19 - Klaudia Pielesz mocnym rzutem z drugiej linii pokonuje słowacką bramkarkę. Niestety, Polka po chwili wylądowała na ławce kar, a rzut karny wykorzystała Martina Skołkowa. Rywalki wciąż w grze.
    Skomentuj 0
    46 min. - 17:18 - Karny dla Polek i spokojny, celny rzut Karoliny Zalewskiej. Słowaczki znów bez bramkarki. To przyniosło skutek. Dominika Hornakova z koła trafiła do siatki.
    Skomentuj 0
    44 min. - 16:17 - Karolina Kudłacz-Gloc przy grze pasywnej rzuciła niecelnie, a bramkę kontaktową z drugiej linii zdobyła Ewa Wesełkowa.
    Skomentuj 0
    43 min. - 15:17 - Polki w osłabieniu atak rozegrały znakomicie, a bramkę zdobyła Karolina Kudłacz-Gloc. Znów wychodzimy z poważnej opresji. A rywalki tracą piłkę w ataku.
    Skomentuj 0
    42 min. - 15:16 - Monika Kobylińska trafiła w słupek. Słowaczki znów ruszyły z kontrą, ale Anna Wysokińska zatrzymała Habankową!
    Skomentuj 0
    40 min. - 15:16 - Podanie na lewe skrzydło do Jochymek zakończyło się stratą. Rywalki ruszyły z szybkim atakiem. Katarzyna Kołodziejska faulowała i została ukarana dwuminutowym wykluczeniem. Rzut karny wykorzystany.
    Skomentuj 0
    39 min. - 14:16 - Kolejny atak pozycyjny Słowaczek był już skuteczny. Ze skrzydła trafiła Weronika Habankowa.
    Skomentuj 0
    38 min. - 13:16 - Najpierw błąd Słowaczek, potem Polek. Obie drużyny grają nerwowo. Gospodynie znów bez bramkarki szukają przewagi w ataku. To zakończyło się stratą. Precyzyjnym rzutem do pustej bramki trafiła Karolina Kudłacz-Gloc.
    Skomentuj 0
    37 min. - 13:15 - Wreszcie dobry atak Polek! Długi, dobrze rozprowadzony atak pozycyjny pewnym rzutem z prawego skrzydła zakończyła Agnieszka Jochymek.
    Skomentuj 0
    36 min. - 13:14 - I kolejna strata Polek w ataku! Słowaczki drugą połowę w obronie rozpoczęły znakomicie. Atak pozycyjny konstruowały długo. Za długo. Przy grze pasywnej wysoko nad bramką rzuciła Alica Kostelna.
    Skomentuj 0
    34 min. - 13:14 - Małgorzata Stasiak poszukała długiego rogu, świetną interwencją popisała się jednak Słowaczka. Kontratak modelowy. Hornakowa zdobyła bramkę kontaktową.
    Skomentuj 0
    33 min. - 12:14 - Obrona w kole i rzut karny dla Słowaczek. Skołkowa trafiła.
    Skomentuj 0
    I już gramy po przerwie. Pierwsze dwie minuty należały do bramkarek.
    Skomentuj 0
    Biało-Czerwone do przerwy prowadzą ze Słowacją różnicą trzech trafień. Cztery bramki zdobyła Iwona Niedźwiedź, a po dwa razy do siatki trafiały Klaudia Pielesz oraz Monika Kobylińska. W zespole gospodyń liderką jest Martina Skołkowa (cztery gole).
    Skomentuj 0
    30 min. - 11:14 - Rzut karny pewnie wykonała Martina Skołkowa. Po chwili Dominika Hornakowa została ukarana dwuminutowym wykluczeniem. Ostatniej akcji Polki skończyć już nie zdołały.
    Skomentuj 0
    30 min. - 10:14 - Iwona Niedźwiedź rzutem z lewej połówki po długim roku nie dała szans Tothovej.
    Skomentuj 0
    29 min. - 10:13 - Dwa razy niecelnie z dziewiątego metra rzucała Klaudia Pielesz. A Wysokińską pokonała Sukiennikowa.
    Skomentuj 0
    27 min. - 9:13 - Iwona Niedźwiedź zatrzymana w ataku. Wysokińską rzutem z dziewiątego metra pokonała najlepsza w szeregach gospodyń Martina Skołkova.
    Skomentuj 0
    26 min. - 8:13 - Słowaczki są bezradne. Gospodynie nie mają pomysłu na przedarcie się przez naszą obronę. Współpraca defensywy z Anną Wysokińską układa się dziś znakomicie.
    Skomentuj 0
    25 min. - 8:13 - Anna Wysokińska obroniła rzut jednej z rywalek, a Klaudia Pielesz - wykorzystując brak zawodniczki w słowackiej bramce - trafiła z połowy boiska. Brawo!
    Skomentuj 0
    23 min. - 8:12 - Patrycja Kulwińska znów była faulowana na kole. Rzut karny i gol Klaudii Pielesz.
    Skomentuj 0
    23 min. - 8:11 - Przełamanie Słowaczek. Rywalki na bramkę czekały ponad jedenaście minut. Znakomitym rzutem z drugiej linii popisała się Skołkova.
    Skomentuj 0
    22 min. - 7:11 - Słowaczki bez bramkarki szukają przewagi w ataku. To nie przynosi jednak skutku. Kolejna strata. Szósta. Tothova zatrzymała jednak piłkę po rzucie Aleksandry Zych.
    Skomentuj 0
    21 min. - 7:11 - I kolejny błąd Słowaczek. Rywalki gubią się w ataku. Polki dorobiły się rzutu karnego, który na bramkę zamieniła Monika Stachowska.
    Skomentuj 1
    19 min. - 7:10 - Słowaczki męczą się w ataku. Kolejna strata - już czwarta w dzisiejszym meczu.  A do siatki bombą z drugiej linii trafiła Aleksandra Zych.
    Skomentuj 0
    17 min. - 7:9 - Klaudia Pielesz tym razem zwlekała z rzutem i została zatrzymana. Dostaniemy jednak jeszcze jedną szansę. Rozegranie pod prawą stronę. Trafiła po obiegu Karolina Kudłacz-Gloc!
    Skomentuj 0
    17 min. - 7:8 - Teraz pomyliły się Polki. Atak pozycyjny gospodyń rzutem z drugiej linii zwieńczyła Fiłkowa, Anna Wysokińska odbiła jednak piłkę.
    Skomentuj 1
    15 min. - 7:8 - Klaudia Pielesz pospieszyła się z rzutem. Tothova bez problemu odbiła piłkę. Na szczęście jedna ze Słowaczek popełniła błąd techniczny w ataku.
    Skomentuj 1
    14 min. - 7:8 - Kolejna znakomita akcja Polek w defensywie. Skolkova straciła piłkę i będziemy mieli szansę na podwyższenie prowadzenia.
    Skomentuj 0
    13 min. - 7:8 - Co za bomba! Monika Kobylińska znakomitym rzutem z drugiej linii nie dała szans bramkarce rywali. Słowaczki w kolejnej akcji straciły piłkę, a kontrę na gola zamieniła Iwona Niedźwiedź.
    Skomentuj 0
    12 min. - 7:6 - Iwona Niedźwiedź straciła piłkę. Słowaczki szansę wykorzystały, spokojnie rozprowadzając atak pozycyjny.
    Skomentuj 0
    10 min. - 6:6 - Ostry faul Karoliny Kudłacz-Gloc. Nasza rozgrywająca dwie najbliższe minuty spędzi na ławce kar. Rzut karny dla Słowaczek, Anna Wysokińska z pojedynku wyszła jednak obronną ręką!
    Skomentuj 0
    9 min. - 6:6 - Patrycja Kulwińska była faulowana na kole. Z rzutu karnego do remisu doprowadziłą Karolina Zalewska.
    Skomentuj 0
    8 min. - 6:5 - Fatalna seria Polek. Nasze zawodniczki w ciągu kilkudziesięciu sekund zaliczyły dwie straty w ataku, a rywalki wyprowadziły znakomite kontry.
    Skomentuj 0
    6 min. - 4:5 - Kolejny atak Biało-Czerwonych bezbłędnie wykończyła Monika Kobylińska. Rywalki odpowiedziały jednak skutecznie.
    Skomentuj 0
    5 min. - 3:4 - Słowaczki wreszcie pomyliły się w ataku. Polki spokojnie rozprowadziły atak pozycyjny, a do siatki trafiła Iwona Niedźwiedź.
    Skomentuj 0
    4 min. - 3:3 - Znakomita próba Simony Szarowej z prawej połówki! Piłka wylądowała w okienku. Iwona Niedźwiedź rzuciła prosto w bramkarkę, ale z dobitką błyskawicznie pospieszyła Agnieszka Jochymek.
    Skomentuj 0
    3 min. - 2:2 - Tetjana Fiłkowa i gospodynie znów na prowadzeniu. Odpowiedź Iwony Niedźwiedź z dziewiątego metra była jednak bezbłędna.
    Skomentuj 0
    2 min. - 1:1 - Słowaczki rozpoczęły od mocnego uderzenia, celnym rzutem z drugiej linii. W odpowiedzi do siatki trafiła Małgorzata Stasiak.
    Skomentuj 0
    Początek meczu.
    Skomentuj 0
    Biało-Czerwone kilka dni temu rozbiły Finlandię. Słowacja z kolei wysoko przegrała z Węgrami. Podopieczne Kima Rasmussena - w przypadku zwycięstwa - awans będą miały na wyciągnięcie ręki.
    Skomentuj 0
    Polskie piłkarki ręczne za kilka minut stawią czoła Słowaczkom w walce o mistrzostwa Europy. Z czteroosobowej grupy do turnieju finałowego awansują dwie drużyny.