LM: Starczyło sił tylko na pierwszą połowę, porażka mistrza Polski w Bukareszcie

W spotkaniu 1. kolejki grupy D Ligi Mistrzyń 2015/2016, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, przegrał na wyjeździe z CSM-em Bukareszt.

Tomasz Rosiński

Lublinianki przystąpiły do piątkowej rywalizacji z powodu plagi kontuzji w zaledwie 11-osobowym składzie, co stawiało je w jeszcze gorszej sytuacji przed starciem z naszpikowanym gwiazdami pokroju Isabelle Gullden czy Maria Fisker CSM-em.

Ekipa z Lublina od początku rywalizacji ambitnie walczyła o każdą piłkę i do 9. minuty dotrzymywała kroku swoim faworyzowanym rywalkom z Rumunii (6:5). Wtedy to sprawy w swoje ręce postanowiły wziąć Line Anna Ryborg Jorgensen oraz Gullden, dzięki którym gospodynie po pierwszym kwadransie prowadziły 11:6.

Podopieczne Kima Rasmussena starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i w 21. minucie wciąż wygrywały różnicą pięciu trafień (13:8). Mimo to przyjezdne nie zwiesiły głów, a sygnał do ataku dały Marta Gęga oraz Iwona Niedźwiedź, które raz za razem trafiały z dystansu. Ponadto świetnie broniła Jekaterina Dżukiewa i MKS po pierwszej połowie przegrywał tylko 13:14.

Po zmianie stron podrażnione mistrzynie Rumunii rzuciły się do frontalnego ataku, zaś już trochę zmęczona ze względu na wąską ławkę rezerwowych ekipa z Koziego Grodu nie miała argumentów do skutecznej walki (21:14 w 40. minucie).

Bardzo dobrze do kontrataków wychodziła Cristina Varzaru, natomiast lubelskie piłkarki ręczne nawet jak miały dogodną sytuację do zdobycia bramki to często były zatrzymywane przez Jelenę Grubisić. Ostatecznie już do końca konfrontacji nic się nie zmieniło, a CSM Bukareszt ograł MKS Selgros Lublin różnicą dwunastu trafień (33:21).

CSM Bukareszt - MKS Selgros Lublin 33:21 (14:13)

CSM Bukareszt: Pessoa, Grubisić 1 - Fisker 3, Bazaliu, Bradeanu 2, Curea, Franca da Silva 1, Gullden 5, Jorgensen 6, Manea, Martin-Berenguer 3, Nan, Rodrigues Belo 6, Varzaru 6, Wetkowa, Fachinello.
Karne: 5/5.
Kary: 6 min.

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Bijan, Charzyńska 1, Quintino 4, Gęga 5, Kozimur, Niedźwiedź 5, Rola 1, Skrzyniarz 1, Szarawaga 4.
Karne: 2/2.
Kary: 4 min.

Kary: CSM Bukareszt - 6 min. (Rodrigues Belo - 2 min., Bradeanu - 2 min., Wetkowa - 2 min.); dla MKS-u Selgrosu Lublin - 4 min. (Gęga - 4 min.).

Sędziowały: Marija Ilieva i Silvana Karbeska (Macedonia).

Autor na Twitterze:

Która zawodniczka MKS-u Selgrosu Lublin Twoim zdaniem była najlepsza w starciu z CSM-em Bukareszt?